ملت ایران: کریم انصاری فرد تا لحظه نوشته شدن این مطلب بی تیم و بلا تکلیف و خوشحال است. او در فصل بدنسازی که مهمترین زمان لازم و ممکن برای آماده سازی جهت حضور درخشان در یک فصل مهم فوتبالی است خودش را از شلاق بدنسازی علی دایی و دیگر مربیان دور نگه داشته.
کریم که فصل قبل با مبلغی باورنکردنی و حاشیه هایی فراوان به پرسپولیس پیوست امسال در سال جام جهانی و در فصلی که علی دایی کاشف خود رادر پرسپولیس می دید بهترین فرصت برای بازگشت به صدر جدول محبوب ها را از دست داد. انصاری فرد جای آنکه با پرسپولیس بی منت و بدون شرط و شروطی که خودش هم می داند عملی نیست تمدید می کرد و کمی هم زرنگی به خرج می داد و به پرسپولیس تخفیف می داد یا حداقل در تمرینات شرکت می کرد حالا محبوب تر بود
انصاری فرد سال قبل و همین امسال به گونه ای رفتار کرد که از صدر فهرست اینده دارترین بازیکن فوتبال ایران در بازارهای جهانی به صدر فهرست دیگری نزول کند. فهرست بدترین خریدهای فصل. فهرست نامحبوب ترین بازیکنانی که پول زیاد می گیرند و کارایی لازم را ندارند. او چنان برند خود را در بازار نقل و انتقالات به حراج گذاشته که باور کردنی نیست درست مثل قاسم دهنوی که نه هوادار استقلال و سپاهان از یادشان می رود چطور سرکارشان گذاشت نه هوادار تراکتور دیگر دلش با او صاف خواهد شد و نه هوادار پرسپولیس او را مثل بازیکنان با تعصب دیگر تیم دوست خواهد داشت. باید به قاسم دهنوی تبریک گفت که در دومین فصل فوتبال حرفه ای جدب خود هواداران چهار باشگاه اصلی کشور را اینگونه از خود بیزار ساخته.
مجتبی جباری هم با این وقت تلف کردن و تعلل بیش از حد همه را مطمئن ساخته که بازی انتقاد امسالش بیش از آنکه طبق گفته خودش برای کمک به تیم باشد مطابق حدس و باور عمومی ترفندی برای فرار از بدنسازی سنگین امیر قلعه نویی بوده. او هم در زمره بازیکنانی است که در فصل نقل و انتقالات نمی تواند لقب برنده را از آن خود کند. حتی اگر مدیری پیدا شود که قاسم دهنوی را در تیم خود بپذیرد و از او مثل قهرمان ها استقبال کند، حتی اگر انصاری فرد در روز آخر نقل و انتقالات به پرسپولیس بازگردد یا تیم دیگری را پیدا کند که توان پرداخت مبلغ بالای درخواستی او را بدهد، حتی اگر مجتبی جباری دست آخر به استقلال بازگردد یا تیم دیگری اختیار کند فوتبال ایرانی و هوادار ایرانی رفتار این نفرات در فصل نقل و انتقالات را از یاد نخواهد برد.
آنها می توانستند محبوب تر و دوست داشتنی تر جلوه کنند. جواد نکونام به استقلال ۷۰۰ میلیون تخفیف می دهد. پژمان منتظری برای ماندن در تیم محبوبش در قرارداد با تیم چینی ضرر می کند. کاپیتان های تراکتور شماره ۸ و بازوبند را به علی کریمی هدیه می کنند. فرهاد مجیدی به هیچ حرف و حدیثی با استقلال تمدید می کند. بازیکنان فولاد با وجود داشتن پیشنهادات خوب تیمشان را ترک نمی کنند.
فصل نقل و انتقالات را این بازیکنان می برند نه امثال ارش افشین که قدم در راهی می گذارند که کریم انصاری فرد بدان پای گذاشت…