ملت ایران: سوال و جواب های خبرنگاران با مدیرعامل استقلال را بخوانید:

*اتاق من دو در دارد یک در برای ورود و خروج است و در دیگر رو به حیاط باز می‌شود. به هر بازیکنی که به دفتر من می‌آید می‌گویم که یا قراردادت را با استقلال امضا کن و از در اصلی خارج شو یا خودت را از در دیگر به حیاط پرت کن
*فکر نمی کردم بدون پول بتوانم نفر جذب کنم اما این اتفاق افتاد. ممنون بازیکنان استقلال هستم که به من اعتماد دارند و با همین بی پولی ما می سازند.

*نکونام و رحمتی قرارداد خود را امشب با استقلال امضا می کنند. پژمان قول ماندن تا نیم فصل را داده و من دارم قانعش می کنم تا چینی ها را از ذهن او پاک کنم و نگهش کنم. اندو هم تا فردا به ما جواب نهایی را می دهد.

*همیشه صداقت کوبنده‌ترین سلاح انسان بوده من همیشه اگر پول هم نداشتم از طریق مختلف پول بازیکنان را جور کرده و به آنها داده‌ام. در حال حاضر هم ۹۰ درصد بازیکنان طلب‌های خود را دریافت کردند.
* دیشب داشتم می‌شمردم و دیدم چک‌های زیادی در دستم است. با خودم گفتم خدایا چه کسی باید آن‌ها را بدهد؟ امروز نکونام تعدادی زیادی چک برایم آورد. بچه‌های ما بامعرفتند ومطمئن باشید حکم جلب من را نمی‌گیرند. منتظری گفت که دلش نمی اید چک مرا برگشت بزند. بچه های استقلال مرا دوست دارند.

*به من گفتند با استعفا دادن تیم را خراب کرده ام. من هم ماندم. رابطه من با وزیر ورزش خیلی هم خوب است و کسی نمی تواند این رابطه را خراب کند. ایشان به من اعتماد کرد و من هم با قهرمانی جواب اعتماد را دادم.

*من لجباز نیستم. ما بر اساس اصول‌مان گفتیم. حرف‌های جباری درست نبود. او باید حرف‌هایش را تصحیح کند. جباری اخیرا گفته منظور وضعیت استقلال بوده نه خود باشگاه استقلال واین حرف، مثبت است. شاید به قول آقای قلعه‌نویی زمان مسئله جباری را درست کند. این که او بفهمد حرف‌هایش شایسته استقلال نبوده بسیار مهم است. جباری می‌داند من سال گذشته چندین بار با او درد دل مدیریتی کردم و این حرف‌ها واقعا شایسته نبود.

*بازیکنان خارجی ما تا بفهمند چک چیست فصل تمام شده(می خندد)

*ساموئل در پرسپولیس؟ اگر اندو نیاید ساموئل را حفظ می کنیم. اگر اندو بیاید نگه داشتن ساموئل ظلم به اوست

* نکونام امروز حداقل از ۷۰۰ میلیون پول گذشت کرد. ممنون او هستم.

*خسرو با ما قهر کرده. اس ام اس داده و گفته به حاجی بگویید از جیبش یم بازیکن راست جای من در بیاورد. بعد هم گوشی را خاموش کرد. نگران نباشید. حفظش می کنیم.

*امیری امسال به من خیلی کمک کرد. با اینکه جوان است اما در مذاکرات بسیار پخته عمل می کند. از او و دیگر معاونانم متشکرم. موفقیت ها ی فصل قبل به این عزیزان یعنی نظری، علوی، عرب و دیگر دوستان تعلق دارد.

*فتح‌الله‌زاده در پایان و در پاسخ به به این سوال که شنیده شده سازمان لیگ با درخواست استقلال برای تغییر بازی‌های این تیم در صورت حذف نماینده تایلند موافقت کرده است گفت: به هر حال اگر بوریرام را حذف کنیم و قرار باشد برابر تیم کره‌ای به میدان برویم، نمی‌توانیم به ایران بازگردیم و باید از همان جا به صورت مستقیم راهی کره شویم.