از جمله مقاصد توریستی معروف و محبوبی که تقریبا همه‌ی ما حداقل یکبار اسم آن را شنیده ‌ایم آنتالیا است. این شهر رویایی با داشتن سواحلی شنی بر کرانه‌های دریای مدیترانه و آثارباستانی اعجاب انگیز از دروان‌های مختلف عثمانی، روم و یونان باستان هر ساله میزبان میلیون ها توریست از سرتاسر دنیا می‌باشد. از جمله مهمترین مناطق توریستی تور آنتالیا، لارا، سیده و بلک است. که در این مقاله آژانس مسافرتی کاروانیک به تفصیل در ارتباط با هر یک از این مکان ها صحبت خواهد کرد.

لارا

این منطقه با مساحتی نزدیک به ۱۸۰۰۰۰۰ مترمربع، یکی از محبوب‌‌ترین اماکن تفریحی و اقامتی برای توریست‌‌ها محسوب می‌شود، لارا تنها 6 کیلومتر با شهر آنتالیا فاصله داشته و زیباترین سواحل شنی آنتالیا را به خود اختصاص داده است. بخش‌های مختلف این ساحل که به محلی برای استراحت و تفرجگاهی برای گردشگران تبدیل شده است، امکانات جدید و مختلفی مانند پلاژها، رستوران‌ها، مراکز تفریحی، امکانات قایق سواری و سایر امکانات مربوط به ورزش‌های آبی مانند موج سواری و جت اسکی را شامل می‌شود.

این ساحل که از شرق آنتالیا تا آبشار دودن به طول چند کیلومتر کشیده شده است، هتل‌های مختلف، از هتل‌های ساده سه ستاره گرفته تا هتل‌های پنج ستاره و لوکس را دارا می باشد.

سیده

امکان ندارد که حرف از تور آنتالیا و جاذبه های گردشگری آن شود و کسی حرف از سیده به میان نیاورد! سیده با داشتن سواحل ماسه ای، مراکز خرید، بازارچه‌‌ها، اماکن تاریخی و تفرجگاه‌های مختلف یکی از شناخته شده‌ترین مناطق توریستی ترکیه محسوب می‌شود. آب های زلال دریای مدیترانه و هوای بی نظیر این منطقه حال و هوای سیده را دو چندان دلنشین‌تر کرده است. یکی از مشهورترین اماکن تاریخی سیده حمام رومی ها است که یکی از جذاب‌ترین موزه‌های آنتالیا به شمار می رود. سیده ترکیبی از جاذبه های طبیعی، تاریخی و شهری است و شاید همین مسئله این منطقه را از دیگر نقاط گردشگری ترکیه متمایز کرده است.

پرگه

پرگه یکی دیگر از اسرار آمیزترین جاذبه‌های توریستی آنتالیاست که در هجده کیلومتری این شهر واقع شده است. این شهر هزاران سال پیش از میلاد مسیح، توسط یونانیان مهاجر بنا شده است. پرگه که زمانی قطب تجارت دنیای غرب بود امروز تبدیل به قطب توریسم ترکیه شده و همچنان نقش بسیار مهمی در اقتصاد این کشور ایفا می‌کند. این مکان نیز از منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می شود و سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این منطقه به آن سفر می‌کنند.