به گزارش سرویس فرهنگی ملت ایران، از همان آغاز دوران حرفه ای بازیگری، استریپ یک ستاره واقعی سینما بوده است. او تا کنون ۱۷ بار نامزد جایزه اسکار شده و رتبه اول را در نامزدی این جایزه کسب کرده است. پس از او جک نیکلسون و کاترین هپبورن هر کدام ۱۲ بار نامزد این جایزه شده اند.

مریل استریپ امسال قرار است باجولیا رابرت در فیلم August: Osage County همبازی شود. او همچنین به همراه تامی لی جونز در فیلم " مرد خانه " به نقش آفرینی خواهد پرداخت.

در تاریخ سینما تعداد معدودی از هنرپیشگان وجود داشته اند که سه بار برنده جایزه اسکار شوند. مریل استریپ یکی از شش نفری است که افتخار کسب سه جایزه اسکار را از آن خود کرده است. نیکلسون، هپبورن، والتر برنان، اینگرید برگمن و دانیل دی لوئیس، پنج نفر دیگری هستند که به همراه استریپ نامشان در آکادمی جاودانه شده است.

پس از ۶۴ سال، با یک نگاه گذرا به زندگی حرفه‌ای چند وجهی و نقش آفرینی‌های چند بعدی استریپ، می توان دریافت که چرا او را بازیگری " آفتاب پرست " لقب می نامند.

از نقش آفرینی در فیلم های " شکارچی آهو " و " جولیا " گرفته تا این اواخر " چشمه امید " و " بانوی آهنین "، استریپ ژانر ها، لهجه ها و بازی های نقش اول و دوم بیشماری را به نمایش گذاشته است. به طوری که شاید به جرات بتوان گفت هیچ هنرمند معاصر دیگری توان زورآزمایی با وی را نخواهد داشت.