نمایش «پدران،مادران، فرزندان» در حالی در ایتالیا به صحنه می‌رود که لادن مستوفی تنها بازیگر ایرانی این نمایش به دلیل نگرفتن ویزا، از حضور در این اثر بازماند.

نمایش نام برده کاری از آرش عباسی است که روزهای 29 ،30 جون ( 9 و 10 تیر) در شهر بلونیا ایتالیا به صحنه می‌رود  و تنها بازیگر ایرانی این نمایش لادن مستوفی است اما طبق اعلام دست‌اندرکاران این تئاتر؛ علی رغم تلاش گروه اجرایی، به دلیل بعضی ناهماهنگی‌ها در دریافت ویزای این بازیگر در نهایت مستوفی موفق نشد تا ویزای سفر به ایتالیا را بگیرد و این نمایش بدون حضور او اجرا خواهد شد.

 

لادن مستوفی از سفر به ایتالیا بازماند

 

نمایش «پداران، مادران، فرزندان» درباره وضعیت امروز خاورمیانه و شرایط مهاجران جنگ به اروپا است.

 این نمایش چهار بخش دارد که هر بخش به یک زبان  اجرا می‌شود؛ به این معنا که هر یک اپیزودهای آن به زبان‌های ایتالیایی،‌فرانسوی ، روسی و فارسی به صحنه می‌رود و تنها بازیگری که در این نمایش به فارسی حرف می‌زند لادن مستوفی است.

این بازیگر در شرایطی امکان سفر به ایتالیا را پیدا نکرد که تمام پروژه‌های تصویری‌اش را به گونه‌ای تنظیم کرده بود که بتواند در اجرای این نمایش حضور داشته باشد اما به دلیل حضور نداشتن وی، بخش فارسی این نمایش حذف شده است.

این اجرا نخستین اجرای این نمایش در ایتالیا است که قرار است در قالب یک تور در شهرهای مختلف به صحنه برود و اجراهای آن تا پایان سال 2017  در این کشور ادامه خواهد داشت.

کار بعدی این گروه تئاتری نمایش«خانم» است که سال 2014 در ایتالیا تولید شده و تا امروز اجراهای بسیاری از جمله در ایران و به زبان ایتالیایی داشته است.

تنها بازیگر این نمایش صنم نادری بازیگر ایرانی مقیم ایتالیا است و داستان آن در باره زنی است که نوزادی در شکم دارد و عازم سفری است.

آرش عباسی نویسنده و کارگردان تئاتر که مدتی است برای ادامه تحصیل در ایتالیا به سفر می‌برد،  این نمایش را روزهای 3 و 4 جولای ( 13و 14 تیر) در تئاتر ویتا شهر بلونیای ایتالیا اجرا می‌کند.

او در این مدت گروه تئاتر «موج» را تاسیس کرده و این نمایش‌ها را به عنوان تولیدات این گروه به صحنه می‌برد.