نمایشگاه‌های تجسمی برپاشده در گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران میزبان علاقه‌مندان به هنر در سومین ماه بهار است. مجموعه موشن‌گرافیک «معنای دریا شدن» با موضوع زندگی بنیانگذار انقلاب اسلامی و مردم رونمایی می‌شود.

 

حال‌وهوای گالری‌های تهران در هفته پیش رو

 

این اثر که به رابطه‌ی متقابل امام خمینی (ره) و مردم می‌پردازد و به تهیه‌کنندگی مدیریت فرهنگی - هنری منطقه 1 در سال 95 تولید شده و زندگی ایشان را از زمان کودکی به تصویر کشیده است و همزمان با فرارسیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به نویسندگی و کارگردانی سعید انصاریان در فرهنگسرای ملل نشان داده می‌شود.

این اثر همراه با چهار اثر موشن گرافیک دیگر با موضوع امام خمینی (ره) 17 خردادماه ساعت 18 رونمایی و در میان مردم توزیع خواهد شد.

فرهنگسرای بهمن

نمایشگاه پوستر «کوکب هدایت» به‌مناسبت سالگرد رحلت ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین 15 خرداد 1342 برپا می‌شود.

در این نمایشگاه که از 12 خردادماه در سالن نگارستان نگارخانه بهمن برپا می‌شود، 20 اثر خوشنویسی‌شده از 15 استاد و هنرمند خوشنویس معاصر کشور در معرض بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

علاقه‌مندان برای دیدن این نمایشگاه می‌توانند تا 31 خردادماه در ساعات اداری به نگارخانه فرهنگسرای بهمن به نشانی میدان بهمن، فرهنگسرای بهمن مراجعه کنند یا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55312180 تماس بگیرند.

گالری ماه

«زمان بی‌زمان» عنوان نمایشگاهی برای مجسمه‌های رامین جمشیدی است که تا 18 خردادماه در گالری «ماه» برپاست. در این نمایشگاه 10 مجسمه‌ی حرکتی به نمایش گذاشته شده است؛ مجسمه‌هایی که هریک به گونه‌ای مخاطب را با مقوله‌ی «زمان بی‌زمان» روبه‌رو می‌کنند.

گالری «ماه» در خیابان آفریقا، بلوار گلستان، شماره 26 واقع است.

موزه هنرهای معاصر

نمایشگاهی شامل اسناد فرهنگ دیداری کودکان ایران و تأثیر فرهنگ‌های غرب و شرق بر این فرهنگ، در موزه هنرهای معاصر تهران برپا شده است.

نمایشگاه «کارنامه» تا 25 مردادماه در موزه هنرهای معاصر واقع در خیابان کارگر شمالی ادامه دارد.

خانه هنرمندان ایران

نمایشگاه تندیس‌های سیلیکونی نوازندگان تار ایران اثر علیرضا خاقانی در خانه هنرمندان ایران برگزار شده است.

در این نمایشگاه سه تندیس سیلیکونی از اساتید برجسته‌ی تار ایران، استاد غلامحسین بیگجه‌خانی، استاد جلیل شهناز و استاد محمدرضا لطفی در حال نواختن تار روی صحنه‌ی کنسرت، در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است.

این نمایشگاه تا 18 خردادماه در نگارخانه میرمیران خانه هنرمندان به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر میزبان علاقه‌مندان است.

گالری شهریور

10 تابلوی نقاشی پرویز تناولی به بهانه‌ی 50 سال فعالیت این هنرمند در زمینه‌ی «پاپ - آرت» به‌نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه به‌مناسبت 50 سال فعالیت پرویز تناولی در زمینه‌ی هنر پاپ - آرت برگزار شده و 10 اثر نقاشی در همین زمینه که همه‌ی آن‌ها در سال 2016 خلق شده‌اند، به‌نمایش درآمده است.

نمایشگاه آثار پرویز تناولی تا 28 خردادماه در گالری «شهریور» به نشانی الهیه، خیابان خزر شمالی، بن‌بست هرمز، شماره 9 میزبان علاقه‌مندان است.