منصور جهانبخش: اجرای عمومی، برای اینکه یک نمایش محک زده شود، معیار درست و دقیقی است و خوشبختانه چند سالی است که با فعالیت هنرمندان تئاتر مشهد، رسانه‌ها و استقبال مخاطبان وضعیت اجراهای عمومی در مشهد بسیار بهبود پیدا کرده است.

جهانبخش عنوان کرد: تئاتر علیمردان خان که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مشهدی همراه بود و توانست رکورد بازدید از نمایش را در مشهد بشکند را در سالن هلال احمر مشهد به اجرای عمومی گذاشته‌ایم و تاکنون از آن به خوبی استقبال شده است و این نمایش تا پایان بهمن ماه امسال در سالن هلال احمر اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به داستان‌های ایرانی علاقه‌ای بسیار دارد، گفت: کشور ما کشور داستان‌های شیرین و آموزنده است و حیف می‌بینم که از این داستان‌ها استفاده نشود، بسیاری از کشورهای دیگر از داستان‌های ما استفاده می‌کنند و متأسفانه این در حالی است که خیلی اوقات ما به دنبال قصه‌ها و داستان‌هایی می‌رویم که با فرهنگ ما بیگانه است.

جهانبخش با اشاره به اینکه استقبال مخاطبان از نمایش علیمردان خان چشمگیر بوده است، تأکید کرد: این استقبال نشان می‌دهد که خوشبختانه با توجه به سلیقه مخاطبان خود حرکت کرده‌ایم و در این مسیر موفق بوده‌ایم و به نظرم خاصیت امیدوارکننده و امیدبخش این نمایش چیزی است که مخاطبان را به آن جذب کرده است.

وی با بیان اینکه نمایش علیمردان خان در اجرای عمومی خود توانسته است 16 هزار تماشاچی را به سالن نمایش بکشاند، افزود: پیش از انتخاب این نمایش تا حدودی نگرانی داشتم و نمی‌دانستم که این کار می‌تواند چندان که باید موفق باشد یا خیر و با جرأت باید بگویم که استقبال از این نمایش همه ما را غافلگیر کرد.

این کارگردان مشهدی تئاتر خاطرنشان کرد: نگاه گروه هنری هامش به تولید است و بنا را براین گذاشته‌ایم تا کارهای خود را ابتدا به اجرای عموم بگذاریم و اگر در این مرحله موفق بود آن را برای جشنواره‌ها ارسال کنیم.

وی تصریح کرد: با علیمردان خان می‌خواهیم یک بار دیگر به قصه‌های قدیمی برگردیم و حال و هوای داستان‌هایی که همه ما در دوران کودکی پای کرسی می‌نشستیم و داستان‌ها و قصه‌های مادربزرگ‌ها را گوش می‌دادیم زنده کنیم.

جهانبخش بیان کرد: واقعیت این است که تهیه‌کنندگانی که به عنوان اسپانسر در سینما وارد می‌شوند در حوزه تئاتر فعالیت ندارند و آن را انتخاب نمی‌کنند، در پایتخت به دلیل وجود بازیگران چهره تا حدودی این امکان که بشود اسپانسر گرفت بیشتر است اما در مشهد این کار با دشواری‌های بیشتری روبروست و از همین رو نمایش علیمردان خان با هزینه‌های شخصی تولید شده است.