برنامه «نقد فیلم» از سری برنامه‌های نقد چهار با فرا رسیدن سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر، اخبار مربوط به سینما‌ی ایران را هر شب پوشش می‌دهد.

علی سلیمانی از تولید و پخش ویژ‌ه‌برنامه «نقد فیلم» برای سی‌وچهارمین جشنواره سینمایی فجر خبر داد و گفت: در این برنامه‌ها که قرار است از 10 تا 22 بهمن هر شب از شبکه چهار سیما پخش شود، فیلم‌های روز مورد بررسی قرار می‌گیرند و یک گفت‌وگوی ویژه با عوامل اصلی و دست‌اندرکاران فیلم‌ها داریم.

پوشش تقریباً همه‌جانبه فیلم‌ها، پرداختن به اخبار و حواشی هر روز جشنواره فجر و تحلیل موضوعی فیلم‌هایی که همان روز در کاخ جشنواره پخش می‌شوند، از دیگر آیتم‌های تخصصی ‌ویژه‌برنامه «نقد فیلم» در ایام جشنواره فجر امسال است.

او درباره گفت‌وگو‌های ویژه با عوامل فیلم‌های اکران‌شده در جشنواره فجر توضیح داد: این گفت‌وگوها تقریباً 30 دقیقه از برنامه‌مان را به خودش اختصاص می‌دهد؛ عوامل اصلی فیلم‌ها به میزبانی علیرضا شجاع‌نوری درباره فضای اکران فیلم‌شان و به طور کلی حال و هوای جشنواره صحبت می‌کنند.

سلیمانی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم حداکثر پوشش اخبار سینما و اهالی آن را در ایام جشنواره فجر انجام دهیم، درباره اینکه امسال علاوه بر برنامه «هفت»، برنامه «نقد فیلم» هم به جشنواره فجر می‌پردازد، متذکر شد: ما دو برنامه، همزمان درباره سینمای ایران کار می‌کنیم ولی طبیعتاً نگاه و رویکردمان به سینمای ایران متفاوت است؛ به هر حال فکر می‌کنم سینمای ایران آنقدر ظرفیت بالایی دارد که بتوان در بیش از دو برنامه هم به آن پرداخت.

تهیه‌کننده برنامه «نقد فیلم» در پایان با بیان اینکه ویژه‌ برنامه‌ای هم برای مراسم‌های اختتامیه و افتتاحیه جشنواره فجر جشنواره تدارک دیده‌ایم، خاطرنشان کرد: امیدوارم اهالی سینما برای رشد و تعالی سینمای ایران به ما کمک بیشتری کنند.

برنامه «نقد فیلم» از ساعت 10 تا 12 شب به صورت زنده از 10 تا 22 بهمن با موضوع پوشش سی و چهارمین جشنواره سینمایی فجر از آنتن شبکه چهار سیما پخش می‌شود.