سینماها در آخرین هفته‌های باقی مانده به جشنواره فیلم فجر همچنان کار خود را با نمایش چند فیلم ادامه می‌دهند.
 
در شرایطی که بسیاری معتقدند فصل زمستان بدترین فصل اکران است، بعضی فیلم‌ها توانسته‌اند با استقبال نسبی تماشاگران روبه‌رو شوند.
 
"در مدت معلوم" یکی از فیلم‌هایی است که توانسته تماشاگران را به سالن‌های سینما حذب کند. این فیلم که 23 روز از زمان نمایشش می‌گذرد، به گفته رضا قطبی از "فیلمیران" تاکنون حدود یک میلیارد و 100 میلیون تومان در تهران و شهرستان‌ها فروش داشته است.
 
فیلم نام‌برده 25 سالن سینما در تهران را در اختیار دارد و فروش آن در سینماهای پایتخت 790 میلیون تومان است که 49 میلیون تومان آن متعلق به شب 17 دی ماه است. این فیلم که 20 سالن سینما در دیگر شهرها را در اختیار دارد، فروشی برابر با 310 میلیون تومان در شهرستان‌ها داشته است.
 
"در مدت معلوم" کار وحید امیرخانی است که جواد عزتی، ویشکا آسایش هومن سیدی و ... در آن بازی می‌کنند.
 
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «آنچه از گفتنش شرم داریم بی شرمانه بر ما می‌تازد. میثم دربه در گرفتن مجوز چاپ کتابشه؛ کتابی که می‌خواد معضلات بلوغ دختر و پسرا را حل کنه.»
اما فیلم "شیفت شب" ساخته نیکی کریمی دیگر فیلمی است که این روزها مهمان سینماهای تهران و شهرستان‌هاست.
 
این فیلم نیز دیگر فیلمی است که مورد استقبال تماشاگران قرار گرفته و بنابه گفته حبیب اسماعیلی پخش کننده آن فروشی برابر با یک میلیارد و 200 میلیون تومان داشته و شب گذشته (17 دی ماه) در دو سالن تهران سانس فوق‌العاده داشته است.
 
"شیفت شب" در دیگر شهرها نیز 280 میلیون تومان فروش داشته، روایت زنی به نام ناهید است که در خیابان‌های تهران به دنبال شوهرش می‌گردد تا راز زندگی‌شان را کشف کند، در این فیلم لیلا زارع و محدرضا فروتن به ایفای نقش می‌پردازند.
"شاهزاده روم" به عنوان اثری انیمیشن، دیگر فیلمی است که با استقبال تماشاگران روبه‌رو شده است. نکته جالب درباره این فیلم این است که فروش آن در شهرستان‌ها دو برابر تهران است.
 
این اثر انیمیشن که 58 روز از نمایش آن در تهران می‌گذرد، فروشی برابر با یک میلیارد و 245 میلیون تومان در پایتخت داشته اما در شهرستان‌ها 2 میلیارد و 55 میلیون تومان فروخته است تا در مجموع به فروشی برابر با 3 میلیارد و 300 میلیون تومان در کل کشور دست یابد.
 
"شاهزاده روم" به کارگردانی هادی محمدیان و تهیه‌کنندگی حامد جعفری، قصه عاشقی و دلدادگی بانویی پاکدامن و مسیحی از سلاله شمعون از حواریون حضرت مسیح(ع) است که با مردی از نوادگان پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) ازدواج می‌کند و ثمره این ازدواج فرزندی نیک سرشت است که در آینده‌ای نزدیک، جهان را پر از عدل و داد می‌کند.
 
"شکاف" نام فیلمی است به کارگردانی کیارش اسدی‌زاده که در روزهای زمستانی روی اکران است. این فیلم نیز بعد از 9 روز اکران در 16 سالن سینمای تهران 120 میلون تومان فروش داشته است که 28 میلیون آن فروش شب گذشته این فیلم است.
 
"شکاف" با بازی بابک حمیدیان،پارسا پیروزفر،سحر دولتشاهی و هانیه توسلی درحال اکران است که در خلاصه داستان آن آمده است: «حواستون نیست، اون کسی که توی این شکاف غرق میشه،بی‌گناه‌ترینه».
 
فیلم "پی 22" هم بعد از 16 روز اکران در 10 سالن سینمای تهران 58 میلیون فروش داشته است؛ همچنان که در شهرستان‌ها نیز بعد از 10 روز اکران 10 میلیون تومان فروخته است.
 
این فیلم به کارگردانی حسین قاسمی‌جامی است که در آن امین حیایی در نقش ناخدا محمدی(ناخدای ناوشکن جوشن)، هادی ساعی در نقش هادی(فرمانده تکاوران نیروی دریایی) و افسانه بایگان در نقش زهرا(همسر ناخدا محمدی) و نسرین مقانلو و... به ایفای نقش می‌پردازند.
در خلاصه‌ی این فیلم آمده است: «در شب عروسی دختر سرگرد هادی فرمانده سابق تکاوران نیروی دریایی و پسر شهید ناخدا محمدی، سرگرد هادی متوجه می‌شود که داماد به محل شهادت پدرش رفته است. هادی برای پیدا کردن او به محل مورد نظر می‌رود اما...»
به گفته علی شعبانی از هدایت فیلم فیلم "این سیب هم برای تو" کار سیروس الوند با در اختیار داشتن 12 سالن در تهران به فروشی برابر با 920 میلیون تومان دست یافته است و در شهرستان‌ها نیز با نمایش در 25 سالن سینما 280 میلیون تومان را جذب گیشه خود کرده است تا در کل فروشی برابر با یک میلیارد و 200 میلیون تومان داشته باشد.
 
این فیلم با بازی پژمان بازغی، رعنا آزادی‌ور، چنگیز جلیلوند، پریناز ایزدیار و امیرعلی دانایی داستان دو دختر جوان است که با هم دوست هستند و در حالی که یکی از آنها نامزد دارد، رابطه عاشقانه‌ای بین نامزد دختر با دوست او برقرار شده است.
 
"ناهید" ساخته آیدا پناهنده نیز بعد از 50 روز اکران در تهران و شهرستان‌ها 580 میلیون تومان فروش داشته است که از این میان 400 میلیون تومان به تهران تعلق دارد و 180 میلیون تموان آن نیز تعلق به شهرستان هاست.
 
به گفته پیمان سنماری از نیکان فیلم "ناهید" در هشت سالن تهران و 12 سینما در شهرستان‌ها در حال اکران است.
 
این فیلم روایتی از زندگی زنی به نام ناهید است که در دوراهی قرار گرفته و سعی می‌کند زندگی خود را سر و سامان دهد و در آن ساره بیات، پژمان بازغی، نوید محمد زاده، به ایفای نقش می‌پردازند.