فرهاد آییش و همسرش مائده طهماسبی دو نمایش «چمدان» را با دو متن ایرانی و خارجی به صحنه می‌برند. آییش که ٢۴ سال پیش برای نخستین‌بار نمایش «چمدان» یکی از آثار خودش را اجرا کرده بود، قصد دارد بار دیگر این نمایش را به صحنه ببرد.

او که سال‌ها پیش همزمان با اقامتش در امریکا نمایش دیگری را با نام «چمدان» نوشته کوبابه، نویسنده ژاپنی ترجمه و اقتباس کرده بود، در نظر دارد این نمایش را هم همراه با متن خودش به صحنه بیاورد و اینچنین است که دو نمایش با نام «چمدان» از دو نویسنده مختلف همزمان با هم به صحنه می‌رود. قرار است این دو نمایش بعد از جشنواره تئاتر فجر، بهمن و اسفند امسال در تالار اصلی مجموعه تئاترشهر اجرا بشوند.

نمایش «چمدان» نوشته کوبابه که با حضور سه بازیگر اجرا می‌شود، متنی ابزورد است و داستان آن درباره ملاقات دو زن است که دوستان قدیمی هستند و یکی از آنها درباره چمدانی پر راز و رمز سخن می‌گوید.

در حال حاضر برای اجرای آن با مجموعه تئاترشهر توافقات لازم انجام شده است و به زودی گروه اجرایی این نمایش مشخص می‌شوند.

این زوج هنری پیش از این قصد داشتند، نمایش «مکبث» اثر مشهور شکسپیر را در تالار اصلی تئاتر شهر اجرا کنند اما از آنجاکه شرایط این تالار با شیوه طراحی مورد نظرشان همخوانی نداشت، بهتر دیدند دو نمایش «چمدان» را جایگزین کنند.