اهل کتاب پیکر پوری سلطانی را برای خاک‌سپاری در آرامگاه ابدی بدرقه کردند.

مراسم تشییع پیکر پوری سلطانی از پایه‌گذاران علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی در ایران روز یکشنبه(۱۷ آبان‌ماه) از مقابل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

در این مراسم که با حضور کارکنان کتابخانه ملی همراه بود رضا صالحی امیری، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، در سخنانی به تاثیر شخصیت‌هایی همچون پوری سلطانی در جامعه به‌ویژه جامعه فرهنگی و اهل کتاب اشاره کرد.

همچنین کامران فانی درباره نقش و تاثیر پوری سلطانی در پایه‌گذاری کتابداری نوین ایران سخن گفت.

سپس فریبرز خسروی، معاون پژوهشی کتابخانه ملی، پوری سلطانی را مادر کتابداری نوین ایران دانست و به برخی از اقدام‌های مهم و موثر این کتابدار پیشکسوت در عرصه کتابداری از جمله نوشتن کتاب «سرعنوان موضوعی» و همچنین گسترش رده‌های کتابداری جایگزین اشاره کرد.

در ادامه مراسم که با حضور محمدرضا شفیعی کدکنی همراه بود حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود دعایی بر پیکر پوری سلطانی نماز خواند و پیکر این چهره پیشکسوت فرهنگی برای خاک‌سپاری در قطعه نام آوران بهشت زهرا(س) تشییع شد.

پوری سلطانی از پایه‌گذاران علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی در ایران ۱۶ آبان‌ماه به علت نارسایی ریه در بیمارستان ایرانمهر درگذشت. او از سوم آبان به علت نارسایی قلبی و ریه و همچنین انسداد روده در بخش مراقبت‌های ویژه(ICU) بیمارستان‌ بستری بود.

پوری سلطانی متولد سال ۱۳۱۰ و از پایه‌گذاران علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی در ایران بود. او جایزه ترویج علم ایران را از سوی انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران دریافت کرده بود. سلطانی که پایه‌گذار مرکز ملی کتابداری و عضو هیات علمی دانشگاه تهران بود، عضو هیات علمی گروه کتابداری کتابخانه ملی ایران هم بود.