نمایش «رَمی جمرات» با موضوع «شهدای حادثه منا» از ۱۱ آبان‌ماه به مدت پنج شب با تهیه‌کنندگی «نگین میرحسنی‌واحد» در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن با ظرفیت دو هزار نفر روی صحنه می‌رود.

این نمایش به کارگردانی محسن معینی و تهیه‌کنندگی نگین میرحسنی‌واحد از امشب ۱۱ آبان‌ماه اجراهای خود را در سالن دو هزارنفره فرهنگسرای بهمن آغاز می‌کند که اجراهای این نمایش تا جمعه ۱۵ آبان ادامه خواهد داشت.

میرحسنی‌واحد درباره این رویداد هنری گفت: «در حالی‌که به چهلم شهدای منا نزدیک می‌شویم، با آقای محسن معینی تصمیم گرفتیم نمایشی در این‌باره تهیه

و تولید بکنیم. ما برای این منظور سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن را که گنجایش بالایی برای حضور مخاطبان داشت در نظر گرفتیم».

او در مورد انتخاب این سوژه بیان کرد: «در حادثه منا بسیاری از زائران خانه خدا بر اثر تشنگی جان سپردند و این موضوع به نوعی تداعی‌کننده روز عاشوراست. بنابراین چون در ماه محرم قرار داریم، با انتخاب این سوژه، در اجرای «رَمی جمرات» نگاهی به حماسه عاشورا اما با توجه به شهدای منا داریم.»

تهیه‌کننده نمایش «رَمی جمرات» ادامه داد: «از آنجا که هنر زبانی گویا برای بیان دردها و انتقادهاست، ما نیز اعتراض‌مان را به حکومت ظالم آل‌سعود از طریق هنر به گوش جهانیان می‌رسانیم. گرچه هنر تنها یکی از راه‌های نشان‌دادن دردهای بشری است. این تنها کاری است که در چنین شرایطی از ما برمی‌آید تا با بازماندگان شهدای منا هم‌دردی بکنیم و نشان بدهیم، هم‌وطنان عزیز ما برای‌مان بسیار مهم‌اند».

در این نمایش، ایرج نوذری، مهدی فقیه، پردیس افکاری، امیرعباس توفیقی، رضاحسنی، محمد مقدسی، محمد تنهایی، فریبا فصیحی، زهرا پورعزیزی، آزاده اکبری، احسان زمانی، رومینا نعلبندیان و وجیهه لاریجانی ایفای نقش می‌کنند.

همچنین سایر عوامل عبارتند از: محسن معینی(نویسنده، طراح و کارگردان)، نگین میرحسنی‌واحد(تهیه‌کننده)، مستانه کریم‌خانی(دستیار کارگردان)، مریم هرندی(گرافیست)، امیرطاها ساداتیان‌مقدم(عکاس).

محسن معینی پیش از این نمایش‌های مانند «عقل دهم»، «آواز پرِجبرییل»، «بر فَرَس تندرو»، «بازیگر و زنش»، «آدم خوابش می‌گیره» و «کاسپار» را با تهیه‌کنندگی میرحسنی‌واحد، کارگردانی و اجرا کرده بود.

نمایش «رَمی جمرات» از امشب ۱۱ آبان تا جمعه ۱۵ آبان‌ماه ساعت ۱۹ در فرهنگسرای بهمن اجرا می‌شود.