پروژه مشترک تئاتر «ایران و ایتالیا» باحضور مرکز هنری «ArteStudie» و به میزبانی گروه نمایش «آو» و خانه نمایش «دا»، از ۳۰ آبان ۹۴ به مدت یک هفته در تهران برگزار می‌شود.

سهیل اعرابی، یه عنوان یکی از سرپرست‌های گروه آو و مدیر پروژه اعلام کرد: " ریکاردو ونوچینی به عنوان کارگردان، فیلم‌ساز، مولف، بازیگر و پژوهشگر تئاتر، نزدیک به چهار دهه در تئاتر و اپرا فعالیت کرده است. وی در این سال ها در نمایش ها، اپراهای متعددی کارگردانی و بازیگری و آهنگسازی کرده است که هرکدام در ایتالیا و سایر نقاط جهان با موفقیت به روی صحنه رفته اند.

در سال‌های اخیر با تمرکز بر تئاتر اجتماعی و مسائل جهانی، پروژه های عجیب و سختی را در کارنامه‌ی خود ثبت کرده است که شامل اجرا در مراکز و سازمان های جهانی با موضوع اجتماعی، کارگاه‌های آموزشی و اجرا در مراکز پناهجویان آفریقایی، یا مناطقی همچون اردوگاه پناهندگان سوری در اردن و روستاهای بیروت بوده است.

با دعوت تیم ایتالیایی از گروه نمایش " آو " جهت همکاری در سال جاری، پروژه ی مشترکی شکل گرفته است. این پروژه به منظور شناساندن و درک بیشتر نئاتر اجتماعی، با رویکرد " تئاتر به مثابه ابزاری برای درک رویدادهای زندگی " در فضایی آموزشی - تجربی برگزار می شود.

روابط عمومی خانه نمایش " دا " به عنوان دیگر برگزارکننده‌‌ی این پروژه اضافه کرد: " این تماشاخانه از تاریخ ۳۰ آبان تا ۶ آذر ماه۱۳۹۴ میزبان تیم ایتالیایی و شرکت‌کنندگان خواهد بود. در این کارگاه های یک هفته ای، که باحضور کارگردان ایتالیایی " ریکاردو ونوچینی " برگزار می شود تمرینات در غالب تئوری و عملی‌ ارائه می‌گردند و بر روی مهارت‌ها و تمرینات بازیگری، تمرینات بدن - بیان و به تصویر کشیدن سوژه و دغدغه‌ی برآمده از اجتماع تمرکز دارند. در شب پایانی، شرکت‌کنندگان در غالب یک اجرای پایانی، تجربیات و آموخته هایشان را اجرا می‌کنند.