وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدید از غرفه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بازار فیلم جشنواره فجر، برای موفقیت فیلم سینمایی «ناهید» در شصت و هشتمین دوره جشنواره فیلم کن ابراز امیدواری کرد.

عصر دیروز(دوشنبه ۷ اردیبهشت ماه) علی جنتی به همراه حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سینمایی کشور و علیرضا رضاداد دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، در غرفه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در بازار فیلم فجر حضور یافت و ضمن دیدار و گفتگو با مسئولان این مرکز، از نحوه پخش فیلم‌های مستند در سطح جهانی ابراز خوشحالی کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور فیلم سینمایی «ناهید» در بخش رسمی «نوعی نگاه» جشنواره فیلم کن افزود: امیدوارم تنها نماینده سینمای ایران در این جشنواره و در سطح بین‌المللی موفق شود و همواره مورد توجه قرار گیرد.

بنا بر این گزارش، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با فیلم‌های «آتلان»(معین کریم‌الدینی)، «من می‌خوام شاه بشم»(مهدی گنجی)، «پهلوان و خرقه»(آرش لاهوتی)، «آقای بیکار»(علی همراز)، «میزبان»(امید عبدالهی)، «عروسک‌ها نمی‌دانند»(نوا رضوانی)، «قانون جنگل»(مختار نامدار) و انیمیشن «ماهی سرخ‌شده»(لیلا خلیل‌زاده)، در بخش بازار فیلم سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

غرفه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی امروز(سه‌شنبه ۸ اردیبهشت ماه) میزبان «ایتین دوریکو» پخش‌کننده فرانسوی است تا قرارداد پخش فیلم کوتاه «آغلا» به کارگردانی اسماعیل منصف را امضاء کند.