چند روزی است که خبری مبنی بر برگزاری کنسرت چاووشی در سایت‌های مختلف منتشر شده است. در این خبر گفته شده بهروز صفاریان که به تازگی همکاری با چاوشی را آغاز کرده است و یکی از تنظیم‌کنندگان آلبوم تازه این خواننده با عنوان «چنگیز» است، جمع‌آوری گروهی برای برگزاری کنسرت را شروع کرده است.

این خبرها در سایت‌های مختلف می‌چرخید تا اینکه بهادر شمس مسئول سایت محسن چاووشی، در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک خبر را تکذیب کرد و نوشت چاوشی برنامه‌ای برای اجرای کنسرن ندارد!

پیش از این نیز شهاب اکبری که در مقطعی تنظیم‌کننده آهنگ‌های چاووشی بود خبری مبنی بر جمع‌آوری گروهی برای برگزاری کنسرت این خواننده را منتشر شده بود که آن خبر نیز به نتیجه نرسید.

چاووشی با وجود تعداد زیاد طرفدارانش تاکنون کنسرتی برگزار نکرده است و همین مساله به یکی از پرسش‌هایی تبدیل شده که در اغلب مصاحبه‌ها از این خواننده پرسیده می‌شود.

برخی از منتقدان و مخاطبان موسیقی دلیل برگزار نکردن کنسرت را از سوی چاووشی مربوط به صدای این خواننده می‌دانند و معتقدند او بدون دستگاه‌های تنظیم صدای کامپیوتری نمی‌تواند مانند آلبوم‌هایش بخواند.

در عین حال کسانی که چاووشی را از نزدیک می‌شناسند و صدای او را شنیده‌اند می‌دانند، صدای او دلیل کنسرت نگذاشتنش نیست.

انتشار تک آهنگ «زخم زبون» که در اصل تمرین کنسرت بود و صدای ضبط شده چاووشی بدون هیچ اصلاحی بود نشان داد که تفاوتی بین صدای او زمانی که زنده می‌خواند با آلبوم‌هایش وجود ندارد.

خود چاوشی در مورد برگزار نکردن کنسرت می‌گوید نبود سالن و دستگاه‌های مناسب برای صدا و نداشتن مهندس صدا موجب شده او به این تصمیم برسد که کنسرت برگزار نکند.

تکذیب خبر برپایی کنسرت بار دیگر گروه گسترده طرفداران چاووشی را از تماشای اجرای زنده این هنرمند ناامید کرد.