آل پاچینو بازیگر مطرح جهانی اعلام کرد در شغلش به دنبال تنوع است، اما هرگز به بازنشستگی فکر نمی‌کند گرچه مساله کهولت سن را درک می‌کند.

آسوشیتدپرس گزارش داد؛ آل پاچینو گفت می‌توان احساس سیمون آکسلر شخصیت اصلی فیلم جدیدش «تحقیر» را که او در نقشش ظاهر شده به خوبی بیان کند چون این شخصیت بازیگری را ترسیم می کند که از این نگران است که قدرتش را از دست داده باشد و نتواند از فرصت هایی که برای بازی ایجاد می‌شود، استفاده کند.

او گفت اصلا این همان دلیلی بود که او پذیرفت تا در این فیلم بازی کند. آل پاچینو گفت: فکر می کنم در این نقش شانس بیشتری داشتم تا بتوانم آن را موثر ارایه کنم، چون این جهانی است که من درکش کرده‌ام.

این بازیگر برنده اسکار در مصاحبه‌ای که در هنگام اکران اولیه این فیلم و در فرش قرمز آن ترتیب داده شده بود با گفتن این حرف افزود: بازیگری، مخصوصا وقتی به طول همه مدتی باشد که من به آن مشغول بوده‌ام، دیگر بخشی از طبیعت خودت می‌شود و دیگر حتی به ندرت به مسایل دیگر فکر می کنی.

آل پاچینو: پیر شوم چه‌کسی میراث‌دارم است!

این فیلم که با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته فیلیپ راثدر سال ۲۰۰۹ ساخته شده به کارگردانی بری لوینسون کارگردان برنده اسکار برای «مرد بارانی» ساخته شده و گرتا گرویگ نامزد گلدن گلوب بازیگر دیگر آن است.

آل پاچینیو ۷۴ ساله گفت در این زمان دیگر مساله سن را درک می‌کند. او گفت: تفاوت را حس می کنی. دیگر نمی توانی به راحتی از روی این میز بلند شوی و روی آن یکی بنشینی. او افزود: شاید بخواهم اما نمی توانم.

بازیگر مشهور فیلم‌های به یاد ماندنی چون «پدر خوانده» و «بوی زن» که برایش اسکار ۱۹۹۲ را به همراه داشت، گفت می‌داند هنوز نقش‌های بزرگی برای او وجود دارد، اما افزود نمی‌داند که آنها فیلم بشوند یا نه... وی گفت: بازیگری می‌تواند به شکل‌های مختلفی ادامه پیدا کند.

پاچینو قرار است در تعطیلات آخر همین هفته(یکشنبه) با ارکستر فیلادلفیا نمایشی از روخوانی شکسپیر را به صحنه ببرد. او گفت این هم یک نوع بازیگری و در شکل متفاوتی از آن است.

پاچینو قرار است پاییز ۲۰۱۵ با جدیدترین نمایشنامه دیوید ممت با عنوان «عروسک چینی» در برادوی به صحنه برود. با این حال او قرار نیست اجرای استاندارد هشت برنامه در یک هفته را در برنامه کاری‌اش داشته باشد. در این باره او گفت: هشت اجرا در هفته برای من خیلی زیاد است. خیلی وقت است این همه کار نمی‌کنم.

آل پاچینو قرار است در تلویزیون نیز به زودی ظاهر شود. وی که برنده دو جایزه امی برای «تو نمی‌دانی جک» و «فرشتگان در آمریکا» است، می‌گوید در جستجوی سریال‌های اپیزودیک است که در شبکه‌هایی چون نت فیکس یا آمازون پخش می‌شوند و روزهای پایانی زندگی ناپلئون در جزیره سنت هلن یکی از این سریال هاست که او در آن بازی خواهد کرد.

او گفت: همیشه به نظرم روزهای پایانی زندگی او جالب بودند. حتی ماه پایانی زندگی ناپلئون. او گفت البته هنوز در حال گفتگو درباره این پروژه است اما کارگردانی مایکل رادفورد که پاچینو پیش از این با او در فیلم «تاجر ونیزی» کار کرده بود، برایش جالب است.

پاچینو همچنین گفت پا به سن گذاشتن به او کمک کرده تا به شیوه‌ای دیگر به روابط خانوادگی نگاه کند. به ویژه وقتی او بزرگ شدن دوقلوهای ۱۴ ساله‌اش – آنتون و اولیویا - را می بیند. او یک دختر ۲۵ ساله نیز دارد.

او با اشاره به رابطه خودش با بچه‌هایی که خیلی با او فاصله سنی دارند گفت زندگی تنوع زیادی دارد و بازیگر نیز دقیقا همین طور است. او گفت: دوست دارم جزئی از این تنوع باشم.

او گفت کار کردن با کامپیوتر و اینترنت موجب خلاقیت بیشتر در بچه‌هایش شده است. او در این باره چنین گفت: دختر من یک چیزهایی به من نشان داد و و گفت بابا ببین چی درست کردم. و او در واقع یک ویدیو درست کرده بود که واقعا مرا به خنده انداخت و فیلمبرداری او هم خیلی جالب بود. او خودش آن را تدوین کرده بود و کنار هم گذاشته بود. این خیلی کار بزرگی است.

او با خنده درباره این که آیا نسل دیگری از پاچینوها روی صحنه ظاهر می‌شوند؟ گفت استعداد زیادی در بچه‌هایش می‌بیند و عاشق این است. او با خنده اضافه کرد: چه کس دیگری می‌تواند میراث‌دار من باشد وقتی حسابی پیر شدم؟