فرید الهامی آهنگساز گروه موسیقی «فردوسی» در توضیح خبری مبنی بر لغو شب دوم کنسرت این گروه در اردبیل به خبرنگار مهر گفت: از ابتدا قرار بود شهرام ناظری و گروه «فردوسی» تنها یک شب در اردبیل اجرا داشته باشد و قرار نبود این کنسرت در چند شب اجرا شود ولی متاسفانه در برخی از خبرها چنین آمده که اجرای شب دوم این کنسرت لغو شده است، در حالی که چنین نیست.

این آهنگساز در ادامه افزود: در واقع به دلیل سفر کوتاه شهرام ناظری به خارج از کشور و طبق برنامه ریزی انجام شده از ابتدا قرار بود تنها یک شب میزبان علاقه مندان موسیقی در سالن رضازاده اردبیل باشیم و به هیچ عنوان برای شب دوم بلیت فروشی انجام نشد. از همین رو تمامی سایت ها و مراکز فروش بلیت در جریان این مساله بودند و فقط برای شب اول بلیت فروشی انجام شد تا شرمنده علاقمندان به موسیقی ایرانی نباشیم.

الهامی در پایان درباره استقبال مخاطبان و مردم شهر اردبیل از این کنسرت توضیح داد: استقبال خوبی از سوی مردم اردبیل برای تماشای کنسرت شهرام ناظری شد. به این ترتیب که شوالیه آواز ایران در این کنسرت قطعه ای را با عنوان مولانا اجرا کرد که آهنگسازی اش بر عهده من بود. از دیگر قطعه هایی که در این کنسرت اجرا شد، ترانه های «جنون عشق»، «اندک، اندک» و «فصل رندان» بیش از همه قطعات مورد توجه قرار گرفت.

شهرام ناظری به همراه گروه موسیقی «فردوسی» برای نخستین بار در اردبیل اجرای برنامه داشت که به گفته الهامی انتخاب اردبیل برای برگزاری کنسرت گروه موسیقی فردوسی به پیشنهاد شهرام ناظری بوده است.