به گزارش ملت ایران به نقل از سینما خبر؛ «مرد آهنی۳»(Iron man ۳) از ۲۶ آوریل نمایش خود را در ۴۲ کشور جهان آغاز کرده است و موفق شد در اولین هفته اکران به فروش ۱۹۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری دست یابد.

«مرد آهنی ۳» همچنین رکورد اولین اکران فیلم «انتقامجویان» که ۱۸۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار بوده را شکست و به نظر می رسد موفق به ورود به باشگاه میلیارد دلاریها شود. «مرد آهنی ۳» نیز در اولین هفته اکران یکصد میلیون دلار فروش کرد که قابل مقایسه با نسخه دوم آن نمی باشد. «مرد آهنی ۳» فیلمی با بازی «رابرت داونی جی آر»، ‌‌ «گوئینثپالترو» و «گای پیرس» است که به کارگردانی «شین بلک» از ۳ مه در سینماهای آمریکای شمالی روی پرده می رود.

انیمیشن «کرودز» در ششمین هفته اکران با ۱۳ میلیون و یکصدهزار دلار عنوان دومین فیلم پرفروش گیشه بین الملل را از آن خود کرد. «کرودز» در ۶۷ کشور جهان به نمایش درآمده و موفق شد مجموع فروش خود را به ۴۷۱ میلیون دلار برساند. چین با ۱۸ میلیون بیشترین فروش این فیلم را رکورد زد.

«فراموشی» با بازی «تام کروز» در دومین هفته اکران در ۵۷ کشور جهان به فروش ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری رسید. این فیلم مجموع فروش خود را تاکنون به ۱۹۸ میلیون دلار رسانده است. البته کشورهای پرو، ‌ ونزوئلا و ژاپن هنوز این فیلم را اکران نکرده اند.

اکشن «جی آی جو: تلافی» با بازی «دوآین جانسون» و «چنینگ تیتوم» با فروش ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری عنوان چهارم این جدول را به دست آوردند. «جی آی جو» در بیش از ۴۰ کشور جهان نمایش داده می شود و مجموع فروش آن به ۳۴۹ میلیون دلار رسیده است.

درام تاریخی «لینکلن» به کارگردانی «استیون اسپیلبرگ» به لطف فروش بالا در ژاپن موفق شد به فروش ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری دست یابد، مجموع فروش این فیلم ۸۸ میلیون دلار شده است.