این نمایشگاه همزمان با میلاد امام عدالت و صبر، حضرت علی(ع) بر پا شده است که در آن حدود ٥٠ قطعه عکس از محمد خوشرو در ابعاد بزرگ به نمایش درآمده است.

تمرکز سوژه ای این آثار، حرم متبرک امام علی(ع) است اما از کربلای معلی، مشهد مقدس، بین الحرمین… نیز عکس هایی نابی در زوایای کمتر دیده شده به تماشا درآمده است.

این عکس ها برگزیده دو کتاب نفیس و جامع عکس " سجده صاحبنظران " و " بر آستان رضا " است که خوشرو آنها را در سه سال اخیر به زیور طبع آراسته است.

این موزه معتبر هندوستان در دو هفته میزبانی از این آثار معنوی، علاوه بر بارگاه های مطهر ائمه، عکس هایی را به تماشا می گذارد که گوشه های زیبایی شناسانه حرم های شیعی مانند کاشی کاری ها، تذهیب، معماری اسلامی… که جزو خصوصیات تصویری خوشرو است را ارائه می کند.

این نمایشگاه با همکاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، موسسه فرهنگی و هنری توسعه هنرهای معاصر و موسسه فرهنگی تحریر کارگاه خیال و سالار جنگ میوزیوم حیدر آباد هندوستان برپا شده است.

کتاب نفیس " سجده صاحبنظران " که اماکن زیارتی عراق، نجف، کربلا، کاظمین و سامرا را در ١٠ فصل روایت می کند و دوربین محمد خوشرو مثل یک زایر تلاش می کند این بارگاه های مقدس شیعی را از زوایایی دیده نشده به تصویر بکشد، تابستان ١٣٩٠ در حالی انتشار یافت که عنوان کتاب را سیدمحمد احصائی خوشنویسی کرده و مقدمات آن را آیدین آغداشلو، سیدمحمد بهشتی، سیدمحمدصادق خرازی و سیدمحمد مجتبی حسینی نگاشته اند.

محمد خوشرو تاکنون سه کتاب نفیس با رویکرد عکاسی مذهبی شامل " بر آستان رضا(ع)، " سجده صاحبنظران " و " نسیم سحر " ارائه داده که آنها را یک کتاب عکس دیگر با عنوان " خیال " همراهی می کند که به ژانر دیگر عکاسی او، عکاسی هنری با گرایش انتزاعی اختصاص دارد.