ملت ایران: معمولا سفر کاری می‌روم اما با خودم کنار آمده‌ام و این سفرها را برای خودم نوعی تفریح هم به حساب می‌آورم. بیشتر سفرهایم هم هوایی هستند اما سفر زمینی را ترجیح می‌دهم به خصوص جاده‌های شمال کشور را چون از طبیعت سرسبز آن لذت می‌برم.

وقتی مسیر جاده را طی می‌کنم حس آرامش عجیبی به من دست می‌دهد. واقعیت این است که به شمال ایران وابسته‌ام البته در فصل‌هایی که هنوز شرجی هوا آزار دهنده نیست و بهار آن هم فروردین بهترین فرصت برای بهره بردن از طبیعت شمال کشور است. سفر به مشهد را هم دوست دارم چه برای زیارت و چه برای تفریح. البته به رانندگی در جاده هیچ علاقه‌ای ندارم و صادقانه بگویم از آن می‌ترسم و این به دلیل صحنه‌های دلخراشی است که معمولا در جاده‌ها می‌بینم. البته خدا را شکر تا حالا برای خودم تصادف و اتفاق ناگواری پیش نیامده است.

برای عموپورنگ سبزه گره می‌زنم

دوست دارم همیشه برای تعطیلات نوروزی به شمال کشور، شیراز و البته اصفهان سفر کنم. وقتی به سفر می‌روم دوست دارم کارهایی را که در روزهای عادی نمی‌توانم انجامشان دهم را انجام دهم. یکی از این کارها که معمولا در نوروز فرصت برای انجامش فراهم است آوازخواندن در طبیعت است.

در واقع با گذراندن وقت در کنار خانواده انرژی زیادی به دست می‌آورم مخصوصا برای نوشتن کارهایی که اجرا می‌کنم. معمولا بعد از تعطیلات نوروز کلی متن نوشته‌ام و کار برای ضبط آماده دارم. از همه بچه‌ها می‌خواهم در این ایام همراه خانواده باشند و با شیطنت و لجبازی مانع خوشگذرانی آنها نشوند ضمنا حواسشان شش‌دانگ به رانندگی پدرومادرها باشد و از آنها بخواهند در جاده‌ها زیاد روی پدال گاز فشار نیاورند. ضمنا حتما سیزده بدرها با خانواده به دل طبیعت بروند. من هم می‌روم و البته برای عمو پورنگ سبزه گره می‌زنم تا بختش باز شود.

پیشنهادهای عموی بچه‌ها برای بزرگ‌ترها

سفری قشنگ است که با لذت شروع شود و به پایان برسد نه با تعجیل. اگر قبول کنیم زدن به دل جاده‌ها و سفر برای لذت بردن است، باید با خودمان این موضوع را مطرح کنیم که لذت در رسیدن است نه سریع رسیدن با هراس و خطر. لذت یعنی خنده زیبای کودکمان، توقف بجا و استراحت در طول مسیر و رانندگی با آرامش. لطفا درست رانندگی کنید.

تهران خالی از جمعیت در تعطیلات نوروز واقعا دیدنی است. نمی‌شود از سکوت دل انگیز و آرامش شب‌های تهران در تعطیلات لذت نبرد. به کسانی که اهل آرامش هستند پیشنهاد می‌کنم در تهران بمانند و از این سکوت و آرامش نهایت لذت را ببرند.

هفته نامه زندگی مثبت