به گزارش ملت ایران به نقل از افکارنیوز، علی دهکردی از مردم خواست از فیلم های اکران نوروزی استقبال کنند و با خرید بلیت جانی دوباره در رگ های سینمای ایران جاری کنند.

علی دهکردی بازیگر سینما و تلویزیون با بیان این که سرانه مطالعه کتاب به شکل فاجعه آمیزی در کشور پایین آمده است، گفت: هرچند ایران پیشینه ای طولانی در زمینه ادبیات و فرهنگ و هنر دارد اما مردم کمتر به سمت مطالعه کتاب می روند به همین دلیل تنها تقاضا و پیشنهاد نوروزی که برای مردم در طول تعطیلات دارم این است که حتما کتاب بخوانند.

وی با اشاره به اینکه مهم نیست چه کتابی خوانده شود و مهم این است که مردم کتاب بخوانند، ادامه داد: امیدوارم روزی مطالعه واقعی کتاب جزو عناصر مهم و همیشگی زندگی هر فرد ایرانی شود.

دهکردی گفت: خوشبختانه رسانه تلویزیون گلچین خوبی از بهترین فیلم ها را برای ایام نوروز انتخاب کرده و مردم می توانند از رسانه ملی برای تامین بخشی از خوراک فرهنگی شان در تعطیلات استفاده کنند. همچنین امیدوارم با شرایط بد اقتصادی که وجود دارد مردم از فیلم هایی که برای ایام نوروز در سینماها اکران می شود استقبال کنند.

وی با اشاره به اینکه استقبال از فیلم های اکران شده یک حمایت فرهنگی از سوی مردم محسوب می شود، توضیح داد: سینمای ایران در حال حاضر نیازمند حمایت از سوی مردم در گیشه است. امیدوارم مردم سینما رفتن را از برنامه های خود حذف نکنند.

بازیگر " از کرخه تا راین " معتقد است، مردم باید بخشی از زمان خود را صرف سفر به نقاط مختلف کشور کنند. ایران آنقدر گسترده و بزرگ است که هر چقدر هم زمان برای دیدن و تجربه کردن آن در نظر بگیریم باز هم وقت برای دیدن نقاط بکر ایران کم می آوریم.

دهکردی گفت: آرزو دارم سینمای ایران به جایگاه اصلی خود در جامعه جهانی دست یابد تا بتواند سرآمد سینمای دنیا شود.

وی در پایان درباره خرید آجیل برای عید نوروز که امسال به موضوع روز بدل شده است، توضیح داد: هنوز به بازار برای خرید آجیل نرفتم و نمی دانم که برای نوروز امسال پسته را بر سر سفره هفت سین و میز پذیرایی نوروزی بیاوریم یا خیر.