به گزارش ملت ایران به نقل از افکارنیوز، احمد میرعلایی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی گفت: ساخت فیلم " کوروش کبیر " پروژه بسیار سنگینی است، گفت: این پروژه سینمایی که کارگردانی آن را مسعود جعفری جوزانی و تهیه کنندگی آن را علی معلم بر عهده دارد، نیازمند بودجه بسیار زیادی است. این بودجه باید در ابتدا توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شود و بعد دولت آن را پرداخت کند.

سال ها تحقیق برای فیلم " حضرت معصومه(س) "

میرعلایی با اشاره به اینکه فیلم فاخر به معنای فیلم مردم پسند است، ادامه داد: امیدوارم بودجه قابل توجهی برای تولید فیلم برای بنیاد سینمایی فارابی در نظر گرفته شود، البته ما منتظر تامین بودجه لازم برای تهیه آثار مورد نظر هستیم. از جمله پروژه های مورد نظر در سال آینده پروژه " حضرت معصومه(س) " است، این کار یک طرح بسیار خوب سینمایی است که سال ها کار تحقیقاتی برایش انجام گرفته است. تهیه کننده این فیلم سینمایی مشخص شده اما هنوز با کارگردان مورد نظر به توافق نرسیده ایم. بی شک این پروژه یکی از پروژه های موفق در سال آینده خواهد بود.

ساخت فیلمی تاریخی درباره ایران در ۳ قرن قبل از میلاد مسیح

وی گفت: یکی دیگر از مسایلی که در بنیاد سینمایی فارابی مورد توجه قرار خواهد گرفت، ساخت فیلم سینمایی با مضمون وضعیت اجتماعی - اقتصادی و هنری ایران در ۳ قرن قبل از میلاد مسیح و مقایسه آن با اروپای آن زمان است. برای نگارش این فیلم سینمایی تحقیقات بسیاری با حضور محققان ایرانی و اروپایی انجام شده است. این فیلم می تواند پرچم سینمای ایران را در دنیا برافراشته کند.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به فیلم سینمایی " تنهایی پرهیاهو " ابراز کرد: فیلمنامه " تنهایی پرهیاهو " که نگارش و کارگردانی آن را تهمینه میلانی برعهده دارد، جزو آثار خوبی است که سال آینده با همکاری بنیاد سینمایی فارابی جلوی دوربین خواهد رفت. فیلمنامه این فیلم سینمایی بسیار خوب و قابل توجه بوده و با تامین بودجه مناسب ساخت آن سال آینده صد در صد است.

این مدیر سینمایی در پایان تاکید کرد: بنیاد سینمایی فارابی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا کارگردانانی که با این بنیاد فعالیت خواهند کرد، بهترین اثر خود را در کارنامه کاری خود داشته باشند. البته به غیر از فیلم خانم میلانی فیلم دیگری نیز در ژانر دفاع مقدس خواهیم داشت.