ملت ایران: تهیه‌کننده انیمیشن سینمایی " تهران ۱۵۰۰ " از قطعی شدن اکران این فیلم در نوروز ۱۳۹۲ در تهران و شهرستان‌ها خبر داد.

محمدرضا ابوالحسنی تهیه‌کننده " تهران ۱۵۰۰ " با قطعی شدن اکران این فیلم سینمایی در نوروز ۱۳۹۲، گفت: پیش از این قرار بود این فیلم در اکران نوروزی ۹۱ باشد اما به دلایل مشکلات بسیار، اکران " تهران ۱۵۰۰ " به ۱۵ آذرماه موکول شد اما این‌بار هم به دلیل ارائه نشدن حواله اکران توسط شورای صنفی نمایش به سینما آزادی، اکران این فیلم در آن زمان منتفی شد.

وی در ادامه افزود: پس از این ماجرا با پیگیری‌های انجام شده، فیلم " تهران ۱۵۰۰ " در نوروز ۹۲ روی پرده خواهد رفت و این‌بار دیگر اکران فیلم در ایام نوروز قطعی است. از همین رو از نیمه دوم اسفندماه برنامه تبلیغاتی گسترده‌ای در این زمینه در تهران و شهرستان‌ها اجرا خواهد شد.

تهیه کننده فیلم تهران " ۱۵۰۰ " در ادامه افزود: از همه ظرفیت‌های اکران در تهران و شهرستان استفاده خواهیم کرد و در نهایت امیدوارم این انیمیشین ایرانی با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شوند. مخاطب در این فیلم با آینده ایران و به‌ویژه تهران در سال ۱۵۰۰ مواجه است و از آنجا که این فیلم با صنعت و هنر انیمیشن در سینمای ایران ساخته شده، خوب است که روی پرده دیده شود.

ابوالحسنی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به تغییرات این انیمیشن پس از نمایش در جشنواره فیلم فجر پارسال گفت: تغییرات کوچکی در تدوین و تا اندازه‌ای موسیقی این فیلم ایجاد شد و پس از آن دیگر تغییراتی در کل اثر ایجاد نشد.

داستان " تهران ۱۵۰۰ " به کارگردانی بهرام عظیمی درباره پیرمردی است به نام اکبر با بازی مهران مدیری که ۱۶۰ سال سن دارد و در آستانه مرگ از نوه‌اش با بازی هدیه تهرانی که در کره ماه درس می‌خواند می‌خواهد به زمین برگردد و اول ازدواج کند و بعد مدرکی را پیدا کند مبنی‌بر اینکه او در دهه ۱۳۶۰ در نمایش‌های سیاه‌بازی حضور داشته است.

اکبر این گواهی را می‌خواهد برای اینکه آرزوی او این است که در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شود. نوه او با ورود به ایران گرفتار دردسرهای شهر تهران در چند دهه بعد می‌شود و یک راننده تاکسی جوان با بازی بهرام رادان هم گرفتار عشق این خانم می‌شود…