به گزارش ملت ایران به نقل از سیمرغ: مینی سریال «به خاطر مونا» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی کوشایی که از سه شنبه ۱۹ دی ماه آغاز شده و تا جمعه ۲۲ دی ماه از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.
این مینی سریال در ۴ قسمت ۴۵ دقیقه ای و بر مبنای داستانی واقعی ساخته شده است.
«به خاطر مونا» داستان دختری به نام یلدا را روایت می کند که دانشجوی رشته سینماست و تصمیم دارد برای پایان نامه خود فیلمی با موضوع کودکان سرطانی بسازد.
او با مراجعه بیمارستانی با مونا که آرزوی بازیگری دارد آشنا می شود و سعی می کندبه همراه همسرش آرزوهای مونا را برآورده کند.

یکی از نکات جالب این سریال حضور افتخاری وحید طالبلو دروازه بان سابق تیم استقلال تهران می باشد چون دختری که داستان فیلم بر مبنای زندگی او نوشته شده و اکنون فوت کرده است آرزوی دیدن وحید طالبلو را داشته و این ورزشکارخوش اخلاق برای شادی روح آن دختر در کنار بازیگرانی چون فاطمه گودرزی، رضا توکلی، کوروش سلیمانی و سپیده خداوردی به ایفای نقش پرداخته است.
اما تیتراژ پایانی این سریال را شهرام شکوهی خوانده است که این دومین تجربه تیتراژخوانی او می باشد، اولین حضور او به سریال میهمانان ویژه به کارگردانی جواد رضویان مربوط می شود. این آهنگ " برو " نام دارد.
شکوهی در ماههای گذشته قطعات هوس و محبوب را در فضای مجازی منتشر کرده بود که با استقبال مخاطبانش رو به رو شد و اکنون آهنگ «برو» را با ترانه ای ازامیرحسین اللهیاری و تنظیم امیرحسین کاشانیان خوانده است.