انیمیشن های امروزی دیگر فقط مخصوص بچه ها نیستند و حتی بزرگترها نیز از تماشای آنها لذت می برند. در واقع این انیمیشن های خانوادگی هستند و یکی از سرگرمی های لذتبخش برای اوقات فراغت بزرگترها و هیجانی به یادماندنی برای کودکان محسوب می شوند.انیمیشنهای سال۲۰۱۴از این قاعده مستثنی نیستند و با تماشای پیش پرده های این انیمیشن ها از داستان کلی آنها باخبر می شوید. خودتان تماشا کنید و قضاوت نمایید.

۱. نات جاب(The Nut Job)


وقتی سنجابی به نام " بدعنق " از زندگی مرفه خود در پارک طرد می شود، راهی جز بقا در شهر ندارد، ولی چطور می تواند از پس این کار بربیاید؟ بله درست است، با سرقت از یک آجیل فروشی! این انیمیشن جذاب و دیدنی با تیم صداپیشه هایی متشکل از ویل آرنت، لیام نیسون، کاترین هایگل و…، شما را در کل مدت تماشای آن غرق خنده می کند.

۲. افسانه های اوز: بازگشت دوروتی(Legends of Oz: Dorothy ' s Return)


اگر فکر می کنید فیلم سینمایی " اوز بزرگ و قدرتمند "(The Great and Powerful Oz) برای بچه ها زیاد مناسب نبود، باید بگوییم این انیمیشن کاملاً مناسب بچه های کوچک است.

۳. هواپیماها: آتش سوزی و نجات(Planes: Fire and Rescue)


انیمیشن اول هواپیماها که تابستان گذشته اکران شد، بسیار نزد بچه ها محبوب بود و کمپانی دیزنی پیکسار بعد از وقت تلف نکرد و ادامه ای بر این انیمیشن ساخت که پر از ماجراست.

۴. آقای پیبادی و شرمن(Mr. Peabody & Sherman)


این انیمیشن قطعاً دل شما را خواهد برد! حتی بزرگترها هم فوراً از نکته اجتماعی جالب در مورد داستان سگی که یک پسربچه را به فرزندی قبول می کند خوششان می آید. بچه ها از ماجراهای شرمن و آقای پیبادی در این انیمیشن فوق العاده خوششان خواهد آمد.

۵. پری دزد دریایی(The Pirate Fairy)

وقتی دیزنی تصمیم گرفت سری انیمیشن های تینکر بل(Tinker Bell) را بسازد، قطعاً یکی از بهترین تصمیمات گرفته شده در این کمپانی بود. ولی وقتی یک دزد دریایی بخواهد شغل تینک و دوستانش را جابجا کند چه اتفاقی می افتد؟ خودتان ببینید و لذت ببرید.

۶. لاکپشت های نینجا(Teenage Mutant Ninja Turtles)


بله لاکپشت های نینجا برگشته اند! اسپلینتر، آوریل، رافائل، مایکل آنجلو، دوناتلو و لئوناردو با یک فیلم سینمایی کاملاً جدید برگشته اند تا با ترکیب لاکپشت های انیمیشنی با انسان های واقعی، ماجراهای جدید و هیجان انگیزی داشته باشند. این فیلم بیشتر برای نوجوانان توصیه می شود. گفتنی است که نقش آوریل اونیل را مگان فاکس بازی می کند.

۷. ترول های جعبه ای(The Boxtrolls)


این انیمیشن که بر اساس کتاب کودکانه ای تحت عنوان Here Be Monsters نوشته آلن اسنو ساخته شده است، داستان یتیمی را تعریف می کند که نزد موجودات آشغال جمع کنی بزرگ می شود که زیر زمین زندگی می کنند. این انیمیشن ساخته همان تیمی است که ParaNorman و Coraline را ساخته اند، با آنکه انیمیشن تاریکی است، ولی خیلی دوست داشتنی است.

۸. چطور اژدهایتان را تربیت کنید ۲(How to Train Your Dragon ۲)


از آخرین باری که هیکاپ و بی دندون را دیده ایم، ۵ سال می گذرد، ولی این باعثنمی شود که برای تماشای انیمیشن بعدی آنها هیجانزده نباشیم. کریستن ویگ، کیت بلانشت، کیت هرینگتون و جرارد باتلر همه از هنرمندان معروف هالیوودی هستند که برای این انیمیشن جذاب صداپیشگی کرده اند.

۹. ریو ۲(Rio ۲)


ریو از جذاب ترین، پر سر و صدا ترین و رنگارنگ ترین انیمیشن های سال ۲۰۱۴ است. این بار بلو و جوئل جوجه هایشان را به سفری ماجراجویانه و هیجان انگیز به جنگل های آمازون می برند. این انیمیشن پر از ماجرا و صحنه های خنده دار است که حتماً باید خودتان تماشا کنید و لذت ببرید.

۱۰. فیلم سینمایی لگو(The Lego Movie)


کریس پرت از هنرمندان محبوب در میان مردم است. مورگان فریمن نیز در این انیمیشن فوق العاده ظاهر شده است. تا خودتان نبینید باورتان نمی شود.