ملت ایران:«یکی می‌‌خواد باهات حرف بزنه» و «پنهان» نام دو فیلمی است که آنا نعمتی در حال حاضر روی پرده سینما دارد، دو نقشی که به لحاظ موضوع فیلم، هیچ ربطی به هم ندارند و این بازیگر در هر دو نقش کاملا متفاوت ظاهر شده است.

تصاویر: آنا نعمتی از دو شخصیت متفاوتش می گوید

سفیر بودن تنها یک تیتر یا لقب است یا اینکه شما کار خاصی هم به عنوان سفیر برای این بیمارستان انجام می دهید؟

من ترجیح می‌دهم که سفیر تنها یک نام نباشد دلم می‌خواهد با خانواد‌های پیوند دهنده و گیرنده ارتباط داشته باشم و از حالشان بعد از گذشت مدتی از پیوند مطلع شوم.

گویا برای رضایت گرفتن از خانواده‌هایی که عزیزانشان مرگ مغزی می‌شوند هم فعالیت می‌کنید؟

من نهایت سعی خودم را می‌کنم که به این خانواده‌ها که به من لطف دارند بگویم خداوند بدن ما را به عنوان یک امانت در اختیارمان قرار داده است و اگر به دلیل هر اتفاقی مرگ مغزی شویم یا عزیزانمان دچار این اتفاق شوند موظف هستیم این امانت را در اختیار دیگران قرار دهیم تا بتوانند به زندگی‌شان ادامه دهند، امیدوارم این فرهنگ در مردم ما به وجود بیاید که حتی قبل از اینکه اتفاقی برایشان بیفتد فرم اهدای عضو را امضا کنند و پیش‌بینی کنند که اگر روزی مرگ مغزی شدند بتوانند به هم نوعانشان کمک کنند.

به فیلم «پنهان» برسیم، شما در حال حاضر این فیلم را نیز روی پرده سینما دارید، درباره رعنا بگویید؟

رعنا در «پنهان» زنی است که عشقش را رها کرده و سال‌ها به خارج از ایران رفته است اما بعد از گذشت سال‌ها می‌‌فهمد که باید برگردد و با قی عمرش را بدهکار خودش نباشد همین کار را انجام می‌دهد اما در می‌یابد که جایی در زندگی عشق سابقش برایش وجود ندارد.

در «پنهان» عملا دو نسل را شاهد هستیم که برایشان اتفاقات مشابه می‌‌افتد.

بله، کاملا درست است اصلا هدف این است که دو مثلثعشقی روایت شود از دو نسل که نتیجه‌ای مشابه از تصمیماتشان می‌گیرند که به نظر من کاملا درآمده است.

شما به کار کردن با کارگردان‌های جوان علاقه‌مندید؟

نمی‌خواهم بگویم فقط با کارگردانان جوان کار می‌کنم، اما کار کردن با جوان‌ها از این منظر برایم بسیار جذاب است که بسیار پرانرژی و پر از ایده‌های بکر هستند به همین خاطر از کار کردن با جوان‌ها لذت می‌برم.

برای بهتر شدن نقش «رعنا» به مهدی رحمانی پیشنهاداتی در میزانسن‌ها می‌دادید یا خیر؟

مهدی رحمانی از آن دست کارگردانانی است که با برداشت‌های زیاد کارش را انجام می‌دهد و ابدا اجازه نمی‌دهد بازیگر نظر یا ایده‌ای بدهد به همین خاطر عینا همان کاری را که می‌گفتند من به عنوان یک بازیگر انجام می‌دادم.

در سینمای ما وقتی بازیگری در نقشی خوب ظاهر می‌شود کاراکترهای مشابه به او پیشنهاد می‌شود برای شما هم همین اتفاق می‌افتد؟

بله، این یک واقعیت در سینمای ماست اما من لزومی نمی‌بینم یک نقش را دو بار یا چند بار بازی کنم اگر بحثتجربه کردن باشد از نظر من همان یک بار کفایت می‌کند و لزومی به بازی در کاراکترهای مشابه نمی‌بینم.

مدتی است بازیگران سینما بیشتر به تئاتر تمایل پیدا کرده‌اند به نظر شما دلیلش چیست؟

متاسفانه سینمای ما روزهای خوبی را نمی‌گذراند به همین خاطر بازیگران ترجیح می‌دهند در تئاتر فعالیت کنند، یک هنرپیشه علاقه دارد که بازی کند و با مردم ارتباط برقرار کند بنابراین اگر در سینما شرایط برایش مهیا نباشد طبیعی است که ابزار دیگری برای این کار پیدا می‌کند، البته بسیاری از بازیگران از اینکه تئاتر کار کنند و به‌طور زنده با تماشاگر در ارتباط باشند و فید بک کارشان را همان لحظه بگیرند لذت می‌برند.

به نظرتان فیلم‌هایی که روی پرده دارید توانسته در گیشه موفق باشد و نظر مخاطب را جلب کند؟

با توجه به شرایط کنونی سینما باید بگویم دو فیلم من تماشاگران خود را به سینماها کشانده است وفروشش هم رضایت بخش بوده است.

در حال بازی در فیلم جدیدی هستید؟

نیمه اول سال که ایران نبودم، در حال حاضر هم مشغول تمرین یک نمایش هستم. دلم می‌خواهد فیلمنامه خوبی به دستم برسد و نقش متفاوتی پیشنهاد شود و با کمال میل قبول و کار می‌کنم.

منبع: تهران امروز