ملت ایران: نشریه فارین پالیسی در شماره ماه دسامبر خود ۱۰۰ متفکر برتر جهان در سال ۲۰۱۲ را انتخاب کرده که کارگردان ایرانی برنده اسکار یکی از آن‌هاست.

اصغر فرهادی در فهرست این نشریه آمریکایی در رده هفتاد و پنجم قرار دارد.

فارین پالیسی فرهادی را به خاطر «دلایل گویای او برای هم‌زیستی» انتخاب کرده است.

فرهادی ۴۰ ساله پارسال برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شد. فیلم او در جشنواره برلین هم جوایز خرس طلایی همین طور جوایز بهترین گروه بازیگری مرد و زن را دریافت کرد.

او این روزها در پاریس در حال فیلمبرداری فیلم جدیدش است که اولین فیلم فرانسوی‌زبان اوست. بره‌نیس بژو و طاهر رحیم بازیگران فرانسوی و علی مصفا بازیگر ایرانی در این فیلم فعلا بی‌نام او بازی می‌کنند.

آنگ سان سو چی سیاستمدار برمه‌ای و برنده جایزه نوبل صلح‌ و المنصف المرزوقی رئیس جمهور موقت تونس در فهرست فارین پالیسی به طور مشترک در رده اول هستند.

بیل کلینتون و هیلاری کلینتون به طور مشترک در رده سوم هستند و باراک اوباما در رده هفتم است. بیل گیتس در رده پنجم قرار دارد.

فارین پالیسی سال ۱۹۷۰ توسط ساموئل هانتینگتون تاسیس شد. این نشریه که به شکل ماهنامه توزیع می‌شود جایزه نشریه ملی در سال‌های ۲۰۰۳،۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ را به خود اختصاص داده است.

در این مجموعه ماهانه مسائل روز در حوزه‌های سیاست، اقتصاد و دیپلماسی مورد بحثو بررسی قرار می‌گیرد. واشنگتن پست سال ۲۰۰۸ امتیاز این نشریه را خریداری کرد.

خبرآنلاین