سی و دومینجشنوارهبین‌المللیفیلم فجرشامگاه سه‌شنبه ۲۲بهمن‌ماه با معرفی برگزیدگان رشته‌های مختلف بخش‌های مسابقه سینمای ایران در سالن همایش‌های برج میلاد به پایان رسید. فهرست نامزدهای ۳بخش سودای سیمرغ، نگاه نو و سینما حقیقت اعلام و مشخص شد. «رستاخیز» احمدرضادرویش در ۱۱بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین شده است.

نامزدهای بخش سودای سیمرغ

جلوه‌های ویژه بصری
۱. سیدهادی اسلامی برای چ
۲. بهنام خاکسار برای طبقه حساس
۳. امیر و کامران سحرخیز برای عصبانی نیستم!
۴. سایمن فریم برای رستاخیز

جلوه‌های ویژه میدانی
۱. رضا ترکمان برای پنجاه قدم آخر
۲. حمیدرضا سلیمانی برای چ
۳. حمیدرضا سلیمانی برای رستاخیز
۴. زنده‌یاد محمدجواد شریفی‌راد و محسن روزبهانی برای معراجی‌ها

چهره‌پردازی
۱. سودابه خسروی برای شیار ۱۴۳
۲. محسن دارسنج برای همه‌‌چیز برای فروش
۳. سیدرسول سیدعربی برای انارهای نارس
۴. محسن موسوی برای رستاخیز
۵. مهرداد میرکیانی برای قصه‌ها
۶. مهرداد میرکیانی برای میهمان داریم

طراحی صحنه و لباس
۱. آبتین برقی برای چند مترمکعب عشق
۲. عباس بُلوندی برای چ
۳. حسن روح‌پروری برای انارهای نارس
۴. شراره سروش برای همه‌‌چیز برای فروش
۵. مرجان شیرمحمدی برای آذر، شهدخت، پرویز و دیگران
۶. مجید میرفخرایی برای رستاخیز

صدا
۱. چ، صدابردار: بهمن اردلان / صداگذار: سیدعلیرضا علویان
۲. چند مترمکعب عشق، صدابردار: مهدی صالح‌کرمانی / صداگذار: امیرحسین قاسمی
۳. رستاخیز، صدابردار: یدالله نجفی / صداگذاران: جرمی پرایز، دن جانسن، ریچارد کانوی
۴. شیار ۱۴۳، صدابردار: کامران کیان‌ارثی / صداگذار: آرش قاسمی
۵. عصبانی نیستم! صدابردار: نظام‌الدین کیایی / صداگذار: محمدرضا دلپاک
۶. همه‌‌چیز برای فروش، صدابردار: محمد حبیبی / صداگذار: حسین ابوالصدق

هیأت داوران در بخش صدا به جای تفکیک نامزدهای ۲جایزه صدابرداری و صداگذاری، با محور قرار دادن صدای فیلم، ۲سیمرغ بلورین به صدابردار و صداگذارِ یک اثر اهدا می‌کند.

بازیگر نقش مکمل مرد
۱. فرهاد اصلانی برای قصه‌ها
۲. بابک حمیدیان برای چ
۳. بابک حمیدیان برای رستاخیز
۴. اکبر عبدی برای خواب‌زده‌ها
۵. میلاد کی‌مرام برای خط ویژه
۶. صبا گرگین‌پور برای مردن به وقت شهریور

بازیگر نقش مکمل زن
۱. هنگامه حمیدزاده برای اشباح
۲. ملیکا شریفی‌نیا برای اشباح
۳. سهیلا گلستانی برای میهمان داریم
۴. شبنم مقدمی برای امروز
۵. نعیمه نظام‌دوست برای آذر، شهدخت، پرویز و دیگران

موسیقی متن
۱. سهراب پورناظری برای آرایش غلیظ
۲. فرید سعادتمند برای شیار ۱۴۳
۳. علیرضا کهن‌دیری برای میهمان داریم
۴. استفان واربک برای رستاخیز
۵. کارن همایونفر برای همه‌‌چیز برای فروش
۶. پیمان یزدانیان برای طبقه حساس

تدوین
۱. نیما جعفری جوزانی برای خط ویژه
۲. حسن حسندوست برای برف
۳. مهدی حسینی‌وند برای چ
۴. مصطفی خرقه‌پوش برای متروپل
۵. هایده صفی‌یاری برای عصبانی نیستم!
۶. خشایارموحدیان و سودابه سعیدنیا برای آرایش غلیظ

فیلمبرداری
۱. محمد آلادپوش برای میهمان داریم
۲. هومن بهمنش برای امروز
۳. حسین جعفریان برای رستاخیز
۴. مرتضی غفوری برای چند مترمکعب عشق
۵. علی‌محمد قاسمی برای همه‌‌چیز برای فروش

بازیگر نقش اول مرد
۱. آرش آصفی برای رستاخیز
۲. حامد بهداد برای آرایش غلیظ
۳. پرویز پرستویی برای امروز
۴. رضا عطاران برای طبقه حساس
۵. مهدی فخیم‌زاده برای آذر، شهدخت، پرویز و دیگران
۶. نوید محمدزاده برای عصبانی نیستم!

بازیگر نقش اول زن
۱. حسیبا ابراهیمی برای چند مترمکعب عشق
۲. ساره بیات برای فصل فراموشی فریبا
۳. ‌رؤیا تیموریان برای شیفتگی
۴. سمیرا حسن‌پور برای تمشک
۵. مریلا زارعی برای شیار ۱۴۳
۶. باران کوثری برای عصبانی نیستم!

فیلمنامه
۱. بهروز افخمی برای آذر، شهدخت، پرویز و دیگران
۲. سامان سالور برای تمشک
۳. پیمان قاسمخانی برای طبقه حساس
۴. مصطفی کیایی برای خط ویژه
۵. حسین مهکام برای برف

کارگردان
۱. بهروز افخمی برای آذر، شهدخت، پرویز و دیگران
۲. ابراهیم حاتمی‌کیا برای چ
۳. احمدرضا درویش برای رستاخیز
۴. محمدمهدی عسگرپور برای میهمان داریم
۵. حمید نعمت‌الله‌ برای آرایش غلیظ

فیلم(تهیه‌کننده)
۱. آذر، شهدخت، پرویز و دیگران
۲. چ
۳. رستاخیز
۴. شیار ۱۴۳
۵. قصه‌ها

نامزدهای بخش نگاه نو

بهترین فیلم
۱. تراژدی
۲. چند مترمکعب عشق
۳. حقِ سکوت
۴. خانه‌ای کنار ابرها
۵. سیزده
۶. ملبورن

بهترین کارگردان
۱. نیما جاویدی برای ملبورن
۲. هومن سیدی برای سیزده
۳. جمشید محمودی برای چند مترمکعب عشق
۴. آزیتا موگویی برای تراژدی
۵. محمدهادی نائیجی برای حقِ سکوت
۶. برزو نیک‌نژاد برای ناخواسته

بهترین فیلمنامه
۱. بهروز افخمی برای پایان خدمت
۲. سیدجلال دهقانی اشکذری برای خانه‌ای کنار ابرها
۳. هومن سیدی برای سیزده
۴. رضا کریمی برای تراژدی
۵. جمشید محمودی برای چند مترمکعب عشق
۶. محمدهادی نائیجی برای حقِ سکوت

نامزدهای بخش سینما حقیقت

بهترین فیلم
۱. جایی برای زندگی
۲. حیات در رگ‌های سرد
۳. خاطراتی برای تمام فصول

بهترین کارگردان
۱. محسن استادعلی برای جایی برای زندگی
۲. لقمان خالدی برای کمی بالاتر
۳. مصطفی رزاق‌کریمی برای خاطراتی برای تمام فصول
۴. مهدی نورمحمدی برای در پناه بلوط

بهترین پژوهش و تحقیق
۱. مصطفی رزاق‌کریمی و سام کلانتری برای خاطراتی برای تمام فصول
۲. بهزاد فتحی‌نیا برای حیات در رگ‌های سرد
۳. سیدغلامرضا نعمت‌پور و لاله روزگرد برای «برای گونگادین بهشت نیست»

بهترین دستاورد فنی هنری
۱. وحید بتوته برای لطفاً بوق بزنید
۲. ماکان عاشوری برای نیمروز مَکران
۳. علی لقمانی برای باد بر باغ نظر
۴. مهدی نورمحمدی و محمود منصوری برای حیات در رگ‌های سرد
۵. مهدی نورمحمدی برای در پناه بلوط