ملت ایران:داستانی زندگی «ناصر حجازی» یکی از اسطوره های فوتبال ایران به زودی کلید می خورد. انتخاب کارگردان این فیلم پس از فراز و نشیب های بسیار در نهایت به سام کلانتری کارگردان نام آشنای سینمای مستند رسید.

مرتضی رزاق کریمی، تهیه کننده این فیلم بلند ابراز امیدواری کرد تا این پروژه با همکاری بهترین عوامل حرفه ای سینمای ایران به اثری ماندگار تبدیل شود. این فیلم که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده قرار است در ایران و چند کشور اروپایی و آسیایی فیلمبرداری شود.

بهناز شفیعی همسر زنده یاد ناصر حجازی با تایید این خبر گفت: «همیشه دوست داشتم فیلمی درباره همسرم ساخته شود تا واقعیت های زندگی او را به تصویر بکشد که ساخت این فیلم به تازگی قطعی شده و هم اکنون مراحل تحقیق و نگارش را می گذراند. من با آقایان رزاق کریمی به عنوان تهیه کننده وسام کلانتری، کارگردان فیلم جلسات متعددی داشته ام و به نتایج خوبی درباره آن رسیده ایم.»

او در پایان گفت: «در چند ماه گذشته بعضی از نشریات مطالبی درباره ساخت این پروژه مطرح کرده بودند که همین جا باید اعلام کنم، ضمن تشکر از سایر همکاران سینمایی، این گروه تنها تیمی است که برای ساخت فیلم، مورد تایید خانواده حجازی است.»

از سایر عوامل فیلم می توان به نام بهرام صحیحی به عنوان مجری طرح اشاره کرد. پیش از این صحبت هایی مبنی بر ساخت فیلم زندگی ناصر حجازی توسط سینماگرانی چون کیومرثپوراحمد، مازیار میری و حسن فتحی مطرح شده بود که به سرانجام نرسید. حسام کلانتری سابقه ساخت فیلم های کوتاه و مستند را در کارنامه خود دارد.

تماشا