ملت ایران:علی سرتیپی مدیرعامل فیلمیران و پخش کننده انیمیشن سینمایی «تهران ۱۵۰۰» در گفت وگویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، درباره وضعیت اکران این انیمیشن گفت: ما اکنون در حال برنامه ریزی برای اکران هرچه بهتر این انیمیشن بلند سینمایی هستیم.

وی ادامه داد: اکنون دو اکران نیمه دوم آذرماه و نوروز ۹۲(فروردین ماه) را در دست بررسی داریم تا بهترین گزینه را برای نمایش عمومی «تهران ۱۵۰۰» که از صدا و چهره بازیگران شناخته شده سینما بهره می برد، انتخاب و برای آن برنامه ریزی کنیم.

سرتیپی در عین حال تصریح کرد: هنوز به نتیجه نهایی برای اکران در یکی از این دو تاریخ نرسیده ایم و به زودی نتایج بررسی مان را اعلام خواهیم کرد.

انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» که شهر تهران را در سال ۱۵۰۰ شمسی به تصویر می کشد، از شخصیت و کاراکترهای بازیگران مشهور سینما هدیه تهرانی، بهرام رادان، مهران مدیری، گوهر خیراندیش، مهتاب نصیرپور، محمدرضا شریفی نیا، حبیب رضایی و حسام نواب صفوی بهره برده است.

فیلمنامه «تهران ۱۵۰۰» را امیر مسعود علمداری و بهرام عظیمی با مشاوره محمد رحمانیان، پیمان معادی و حبیب رضایی نوشته اند.

فیلم در ژانر کمدی است و داستان آن درباره گذشته و حال پیرمردی ۱۶۰ ساله به نام اکبرآقا(مهران مدیری) است و زمان داستان ۱۵ روز قبل از تحویل سال ۱۵۰۰ هجری شمسی است. در سال ۱۵۰۰ ربات ها در کنار مردم زندگی می کنند و آدم های پولدار می توانند با امکانات پیشرفته پزشکی تا ۱۶۰ سال زندگی کنند!

ایسنا