ملت ایران: مجموعه " اینجا ایرانه… " به تهیه‌کنندگی و کارگردانی فرید مرسی به زودی آماده توزیع در شبکه نمایش خانگی می‌شود.

این مجموعه که شامل قسمت‌های مختلفی با عناوین: دوربین مخفی از مشاهیر، یک فنجان چای، پارکور، بارکد و … است مراحل بازبینی در وزارت ارشاد را پشت سرگذارده و به زودی وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود.

فرید مرسی، تهیه کننده و کارگردان " اینجا ایرانه… " گفت: در این فرم از برنامه سازی ما به سراغ افراد مطرح در حوزه سینما، موسیقی و ورزش رفته و انها را در موقعیت‌های خاص قرار دادیم سپس واکنش آنها را به تصویر کشیده و به اتفاق خود شخص به تحلیل و چرایی واکنشش پرداختیم. مقصود از ساخت این برنامه علاوه بر پر کردن اوقات فراغت بیننده این بوده که مردم به شباهتهای افراد مشهور با خودشان بیشتر پی برده و به نوعی فاصله میان انها و مردم برداشته شود. ضمن این‌که یادآور این نکته به هنرمندان است که هرشهرتی را مدیون مردمی هستند که وقت خود را صرف دیدن و شنیدن انها می‌کنند.

فرید مرسی اضافه کرد: به جرات می توان گفت که مجموعه‌ای در این سبک و سیاق برای اولین بار در ایران ساخته و ارائه می‌شود. در بخش گپ و گفتگو نیز تحت عنوان " یک فنجان چای " به مصاحبه با افرادی چون حامد بهداد. کامبیز دیرباز، فرزاد فرزین، سیروان خسروی، آناهیتا همتی و اشکان خطیبی پرداخته‌ایم که توسط رامبد جوان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: بخش بارک هم شامل اولین فیلم کوتاه اکشن است که میتوان آن را به لحاظ تکنیکی جلوتر از سینما و تلویزیون ایران دانست. از دیگر بخش‌های این مجموعه بخشی چند دقیقه‌ای آموزش دفاع شخصی توسط قهرمان ایرانی کیک بکس جهان است که یکی از نواوریهای مجموعه رسانه‌ای " اینجا ایرانه " محسوب میگردد. در قسمت پارکور نیز برای نخستین بار در ایران زیبا ترین و تکنیکی ترین مستند ورزشی را در زمینه(پارکور و فری راننینگ) به همراه نماهنگ های زیبا به نمایش خواهد گذاشت.

پرشین وی