ملت ایران:سریال وطن با پیشی گرفتن از سریال مرد دیوانه توانست عنوان بهترین سریال درام را در جشنواره امی که روز یکشنبه برگزار شد به خود اختصاص دهد، این در حالی است که سریال خانواده مدرن نیز برای سومین بار پیاپی توانست بهترین سریال کمدی لقب بگیرد. سریال مرد دیوانه در جستجوی پنجمین جایزه پیاپی امی بود اما توسط سریال درام جدید وطن که فصل اول آن پخش شده و بازیگرانی چون کلارا دنس در نقش نماینده سیا و دامیان لویس در نقش مورد تحت تعقیب، دارد نتوانست به این عنوان برسد. جوایز امسال امی غیر قابل پیش بینی بود. جوایز به دامیان لویس و کلاری دنس از سریال وطن و جان کرایر از سریال یک و نیم مرد رسید. لوین برای بدست آوردن این جایزه افرادی مانند برایان کرنستون در شکستن بدی که چهار جایزه امی دارد و در سریال های درام پیشتاز است و جان هام در سریال مرد دیوانه را شکست داد. لویس می گوید: من یکی از آن مزاحمین استرالیایی هستم. من عذرخواهی می کنم. من هرگز فکر نمی کردم که در هنر موفق شوم اما فکر می کنم که توانستم خودم را نشان دهم، حداقل در این سریال که چنین بود.

دنس که با لباسی زردرنگ بسیار جالب توجه بود، بسیار با علاقه و حرارت از همسر خود، هاگ، تشکر کرد و گفت که او باعثاین موفقیت شده است. او در سخنرانی ابتدایی خود گفت: شوهر من، عشق من، زندگی من، فرزند و پدر من، این ها بدون تو هیچ معنایی ندارند. آرون پل نیز عنوان بهترین بازیگر مکمل مرد را برای بازی در سریال شکستن بدی بدست آورد و سریال وطن، جایزه بهترین فیلمنامه را کسب کرد. پول می گوید: از شما بسیار تشکر می کنم که من را نادیده نگرفتید. تشکر می کنم از هالیوود برای اینکه اجازه داد تا عضوی از آن باشم. او در این سریال نقش یک دلال مواد مخدر را بازی می کند که با خوش شانسی زنده می ماند.

مگی اسمیت نیز برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی فوق العاده زیبا در سریال پایین شهر شد. البته او برای دریافت جایزه خود در این مراسم حضور نداشت. در بخش کمدی، جولیا لوئیس دریفوس و جان کرایر در بین برندگان بودند. جولیا برنده جایزه بهترین نقش اول زن در سریال کمدی ویپ شد و بدلیل بازی در سریال یک و نیم مرد نیز برنده دیپلم افتخار شد. جان کرایر که بر روی فرش قرمز قبل از شروع مراسم با اعتماد گفته بود که برنده نخواهد شد، می گوید: مردم اصلا نترسید. یک چیز بسیار اشتباهی اتفاق افتاده است که خود من هم متعجب شدم. برای این عنوان، جان کسانی مثل جیم پارسون که به دلیل بازی در سریال نظریه بیگ بنگ، دو بار جایزه دریافت کرده بود را شکست داد.

ستارگان سریال خانواده مدرن یعنی اریک استونستریت و جولی براون نیز جایزه بهترین بازیگران مکمل را کسب کردند. اندی گریفیتس که در سال گذشته فوت کرده بود، توسط اعضای این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت. ران هاوارد که در نمایش گریفیتس، نقش پسر او را بازی کرده بود، گفت که خود را عضوی از فیلم در معبد می داند. او گفت: گریفیتس شخصیتی بسیار بزرگ و ارزشمند بود و برای همیشه در قلب من می ماند. در این مراسم اشخاصی نظیر فیلس دیلر، دیوی جونز، شمان همسلی و ریچارد داوسون نیز مورد تقدیر قرار گرفتند. در ابتدای این مراسم، کیمل به اجرای نمایشی طنزآمیز پرداخت. در میان رقابت برای سریال های رئال، سریال دور هیجان انگیز به عنوان بهترین انتخاب شد که این نهمین باری است که این اتفاق رخ می دهد. تام برگرون با بازی در فیلم رقص با ستاره ها به عنوان بهترین میزبان سریال های رئال انتخاب شد. بازی جولیان مور در فیلمی با عنوان بازی تغییر که در مورد کمپین انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸ است، باعثشد تا او جایزه بهترین بازیگر زن را کسب کند.

کوین کانستر نیز به عنوان بهترین بازیگر مرد برای بازی در سریال هاتفیلدز و مک کویز که سریالی تاریخی است، انتخاب شد. تام برنگر به عنوان بهترین بازیگر مکمل مرد برای سریال پروژه انتخاب شد و جسیکا لانگ جایزه بهترین بازیگر مکمل زن را برای سریال داستان ترسناک آمریکایی کسب کرد. بازی تغییر نیز به عنوان بهترین سریال انتخاب شد. نمایش روزانه با بازی جان استیووارت، برای دهمین بار پیاپی به عنوان بهترین نمایش انتخاب شد. استیوارت موفقیت بی پایان خود را شرح داد و این نکته که بخشی از نمایش او در تلویزیون عمومی سانسور شده بود را نادیده گرفت. او گفت: سال ها بعد از این و زمانی که زمین تنها یک واقعیت فراموش شده است و موجودات خارجی در آن هستند، آنها تعداد زیادی از این ها را خواهند یافت و آنها می دانند که چگونه این ها قابل پیش بینی هستند. کمدین معروف، لوییس، برنده بهترین فیلمنامه کمدی شد. او بعد از کسب این موفقیت گفت: من از همه بینندگانی که در این کشور هنوز هم به دنبال تماشای کمدی زنده هستند، تشکر می کنم. کیمل یکی از بهترین بخش های کمدی این مراسم را اجرا کرد. این جشن با طنز حمامی آغاز شد. بخشی با اجرای کتی بیتز، زوئی دشانل و دیگر نامزدها که در اتاق استراحت حاضر بودند و بعد با اجراهای طنز کیمل ادامه یافت.

البته تماشاچیان ممکن است از عریان بودن لنا دونهام، کسی که سازنده سریال دختران است، تعجب کرده باشند. یکی از بخش های قابل توجه، حضور والدین کیمل در این مراسم بود که در بیرون از سالن حضور داشتند و انتظار داشتند مانند گذشته فرزندشان جایزه را کسب کند که این چنین نشد. سازنده سریال پسر خانواده یعنی مک فارلین نیز گفت: وای چه جمعیتی. او این جمله را در حالی گفت که در جای اشتباهی رفته بود. گاهی اوقات چنین اشتباهاتی رخ می دهد و طبیعی است. گفتنی است که مراسم امی هر ساله از ۱۵ سپتامبر آغاز می شود که هدف آن تقدیر از موفقیت های بازیگران و سازندگان سریال های تلویزیونی است. در مراسم امسال، شبکه اچ بی او توانست با ۱۷ جایزه در صدر باشد و شبکه های سی بی اس و پی بی اس نیز در رده های دوم و سوم قرار گیرند. شبکه دیسکاوری ۶ جایزه، ان بی سی ۵ و ای بی سی و شبکه کارتون نیز ۴ جایزه کسب کردند.

برندگان جشنواره امی ۲۰۱۲

بهترین مجموعه کمدی: خانواده مدرن – MODERN FAMILY

بهترین مجموعه درام: سرزمین مادری - HOMELAND

بهترین مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی: تغییر بازی – GAME CHANGE

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه‌های کمدی: جان کرایر(دو نفر و نصفی – TWO AND A HALF MEN)

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه‌های درام: دمیان لوئیس(سرزمین مادری – HOMELAND)

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی: کوین کاستنر(هت‌فیلدز و مک‌کویز – HATFIELDS & McCOYS)

بهترین بازیگر زن نقش اصلی مجموعه‌های کمدی: جولیا لوئیس – دریفوس(VEEP)

بهترین بازیگر زن نقش اصلی مجموعه‌های درام: کلر دینز(سرزمین مادری – HOMELAND)

بهترین بازیگر زن نقش اصلی مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی: جولیان مور(تغییر بازی – GAME CHANGE)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مجموعه‌های کمدی: اریک استون‌استریت(خانواده مدرن – MODERN FAMILY)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مجموعه‌های درام: آرون پل(از راه به در شدن – BREAKING BAD)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی: تام برنجر(هت‌فیلدز و مک‌کویز – HATFIELDS & McCOYS)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل مجموعه‌های کمدی: جولی باون(خانواده مدرن – MODERN FAMILY)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل مجموعه‌های درام: مگی اسمیت(دانتون ابی – DOWNTON ABBEY)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل مجموعه کوتاه یا فیلم تلویزیونی: جسیکا لنگ(داستان وحشت آمریکایی – AMERICAN HORROR STORY)

بهترین کارگردانی مجموعه‌های کمدی: استیون لویتن(خانواده مدرن – MODERN FAMILY)

بهترین کارگردانی مجموعه‌های درام: تیموتی فن‌پاتن(امپراتوری پیاده‌رو – BOARDWALK EMPIRE)

بهترین کارگردانی مجموعه‌های کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی: جی روچ(تغییر بازی – GAME CHANGE)

بهترین فیلمنامه مجموعه‌های کمدی: لوئیس سی. کی(لویی – LOUIE)

بهترین فیلمنامه مجموعه‌های درام: الکس گانسا، هوارد گوردون و گیدئون رف(سرزمین مادری – HOMELAND)

بهترین فیلمنامه مجموعه‌های کوتاه یا فیلم‌های تلویزیونی: دنی استرانگ(تغییر بازی – GAME CHANGE)

تازه و کافه سینما