ملت ایران:پوستر متفاوت «مرشد» ساخته پل تامس اندرسن که به عقیده بسیاری بخت اصلی اسکار ۲۰۱۳ است منتشر شد.

پوستر فیلم «مرشد» که اخیرا در بروشورهای فیلم در فرانسه منتشر شده است و تاریخ اکران ۹ ژانویه در فرانسه را بر خود دارد، طراحی متفاوتی دارد.

پوستر متفاوت بخت اصلی اسکار ۲۰۱۳ +عکس

در این پوستر چشم‌های دو نفر را می‌بینیم که کنار هم قرار گرفته و چهره یک فرد را تشکیل می‌دهند. این طراحی به شدت با داستان فیلم که درمورد تاثیر یک رهبر مذهبی بر مردی شکست‌خورده است، همخوانی دارد.

از طرفی نام بازیگران، کارگردان و فیلمنامه‌نویس و عنوان خود فیلم نیز در سمت راست پوستر به شکل برعکس تایپ شده‌اند انگار نیمه سمت چپ پوستر یک آینه است.

«مرشد» به تازگی در جشنواره ونیز برنده دو جایزه بهترین کارگردان و بهترین بازیگر مرد(فیلیپ سیمور هافمن و واکین فینیکس) شد. فیلم یکی از بخت‌های اصلی اسکار ۲۰۱۳ در رشته‌های بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه غیراقتباسی، بازیگر مرد و فیلمبرداری است.

این فیلم در هفته اول اکران خود موفق به شکستن رکورد متوسط فروش یک فیلم در سینماها شد. «مرشد» در هر سینما به طور متوسط ۱۴۵.۹۴۹ هزار دلار فروخت و رکورد بیشترین فروش متوسط هفته اول یک فیلم بلند زنده را جابجا کرد. رکورد قبلی در اختیار فیلم «قلمرو طلوع ماه» بود که ماه مه در یک هفته به طور متوسط در هر سینما ۱۳۰.۷۴۹ هزار دلار به دست آورد. فروش هفته اول فیلم ۵۲۲.۹۹۶ هزار دلار بود.

داستان «مرشد» در دهه ۱۹۵۰ روی می‌دهد و درباره رهبر جاذبه‌دار یک فرقه(سیمور هافمن) است که یک کهنه‌سرباز جنگ جهانی دوم(فینیکس) را که جوانی بی‌هدف و عذاب‌کشیده است، مجذوب خود می‌کند.

تامس اندرسن که پنج بار نامزد اسکار بوده، سازنده فیلم‌هایی چون «شب‌های بوگی»، «ماگنولیا» و «خون به پا می‌شود» است.

منبع: خبرانلاین