ملت ایران:مدیر شبکه دو سیما درباره حاشیه‌های به‌وجود آمده در زمینه قطع همکاری با سازمان بهزیستی در تولید برنامه " ضیافت الهی " و نیز غیبت حاشیه‌ساز و چندماهه احسان علیخانی و آزاده نامداری از اجرا در این شبکه، توضیحاتی ارائه کرد.

در ماه رمضان امسال برنامه‌ای با نام " ضیافت الهی " روی آنتن شبکه دو سیما رفت که کنار کشیدن ناگهانی سازمان بهزیستی از تولید آن، ابهاماتی را به همراه داشت.

علاوه‌بر آن کمرنگ شدن حضور دو تن از مجریانی که آخرین‌بار از آنتن شبکه دو دیده شده بودند یعنی احسان علیخانی و آزاده نامداری هم باعثانتشار شایعاتی درباره احتمال ممنوع‌التصویری این دو شد. در گفتگویی کوتاه با علی بخشی‌زاده مدیر شبکه دو درباره این حواشی سوال کردیم.

توضیحات مدیر شبکه 2 درباره دو مجری معروف ! + عکس

*دلیل این موضوع چه بود؟

بخشی‌زاده: چون یک مقدار شبکه بر سیاست‌های خود تأکید کرد. ما معتقد بودیم یک برنامه را نباید به گزارش عملکرد یک نهاد مبدل کنیم.

* پس آغاز مخالفت از جانب شبکه بود؟

بخشی‌زاده: نه ما تنها پیشنهاد دادیم. گفتیم بیایید اقتضائات رسانه را بشناسیم و سعی کنیم گل درشت و مستقیم حرف نزنیم. اینکه در هر برنامه‌ای ما به صورت مستقیم صرفا به گزارش عملکرد نهاد خود بپردازیم اصلا باعثپس زدن مخاطب می‌شود. دقت کنید ما زمانی است که حرف می‌زنیم و یک زمان دیگر به جای حرف زدن جلوه‌های کارمان را نشان می‌دهیم. تأکید ما بیشتر روی این نکته بود.

*سؤال دیگر من درباره مجریانی است که دیگر روی آنتن دیده نمی‌شوند. مثل احسان علیخانی که سال تحویل شاهد آخرین اجرایش بودیم و آزاده نامداری که بعد از اتمام زود هنگام " جمع ما "، آخرین بار در " خانومی که شما باشی " در ایام نوروز دیده شد…

بخشی‌زاده: به زودی آنها را در تلویزیون خواهید دید.

*دقیقا چه زمانی؟

- انشالله به زودی!

* در گفتگوهایی که با آقای سعید اشناب مشاور شما داشتم، ایشان از ساخت مجموعه مستندی توسط احسان علیخانی خبر دادند. این خبر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت اما بعدأ از طرف علیخانی تکذیب شد. موضوع چیست؟

بخشی‌زاده: قرار است این مجموعه ساخته شود. انشالله به زودی مستند زیبایی از احسان علیخانی خواهید دید. در واقع هم شاهد اجرای او خواهیم بود و هم مردم از تهیه‌کنندگی‌اش به زودی بهره می‌برند.

خبرگزاری مهر