ملت ایران: رضا صادقی خواننده پاپ کشورمان که طرفداران خاص خود را دارد امروز پس از مدت ها فعالیت در عرصه موسیقی با قدم گذاشتن به دنیای سینما مسیر تازه ای را تجربه کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، رضا صادقی ۲۵ مرداد سال ۱۳۵۸ در شهر بندرعباس به دنیا آمد و اصالتش از شهری زیبا به نام میناب(آنامیس) است.

با توجه به اینکه رضا صادقی در خانواده ای مذهبی متولد شده، خواندن را ابتدا با تلاوت قرآن کریم در سن ۱۶ سالگی آغاز کرد. علاقه مندی این خواننده مشهور به مسائل هنری باعثشد تا در زمینه موسیقی فعالیت خود را آغاز کند.

نخستین جرقه فکری صادقی، با توجه به امکانات محدود بندرعباس در سال ۱۳۶۸ زده شد به صورتی که او با مطالعه کتاب های متفاوت در این راستا، زمینه ساختار فکری خود را در مورد این هنر استحکام بخشید.

علاقه رضا صادقی به موسیقی مدرن باعثشد تا از نگاه موسیقیدانان بزرگ برای بعد کاری خود استفاده کند و در سال ۱۳۷۱ نخستین ‌آهنگ خود را با عنوان " راز عشق " ساخت.

این خواننده عرصه موسیقی پاپ کشورمان در سال ۱۳۷۲ نخستین کار خود را با عنوان " راز عشق " در قالب کاست روانه بازار موسیقی کرد که حرکتی تازه در این مسیر به شمار می‌رفت.

وی پس از آن همکاری خود را با گروه هنری کیمیا آغاز کرد و آلبوم های " گل لاله "، " رویای شیرین "، ‌ " مستانه "، " دیوانه " را عرضه کرد.

صادقی پس از آلبوم " گل لاله " همکاری خود را با گروه کیمیا قطع کرده و برای پیشرفت در کار به تهران آمد.

صادقی در سال ۱۳۷۳ با کمی دقت دومین کار خود را با عنوان " بال پرواز " ارائه کرد که بعد از آن کاست نظر عموم نسبت به کارهای او جلب شد و او با شوق بیشتری به کسب تجربه و اطلاعات به سمت جلو حرکت می کرد اما بنا به دلایلی در سال ۱۳۷۴ به طور موقت دست از کارهای هنری برداشت و شاید همان مدت نیز برای این خواننده جوان زمان پرباری بود و اواخر این سال با ارائه کاستی با نام کلاغ غارغاری شروع دوباره اما تا حدودی قوی تر از قبل را تجربه کرد.

علاقه زیاد رضا صادقی به هنرمندانی چون استاد ناصر چشم آذر و بابک بیات باعثشد تا به کارهای این اساتید و بزرگانی دیگر، توجه خاص داشته باشد و کارهای او تحت شعاع آن ها قرار گرفت.

صادقی در زمینه شعر و ادبیات نیز فعالیت دارد و ارادت او به شاعرانی همچون مهدی اخوان ثالث، حافظ، مولانا، سهراب سپهری، احمد شاملو و ماگوت بیگل باعثشد از ذهنیت فکری آن ها را در راه خود بهره بگیرد.

نکته حائز اهمیت این است که ۹۵ درصد کارهای رضا صادقی با کلام های خود اوست و در سال ۱۳۷۵ کاست " گل لاله " را روانه بازار کرد که به نوعی با کارهای پیشین او متفاوت بود.

صادقی به طور نسبی، سیری صعودی را دنبال کرد به طوری که در سال ۱۳۷۶ " بندر قدیم " سال ۱۳۷۷ " مستانه و دیوانه " و در سال ۱۳۷۸ " رویای شیرین " و " ده ثانیه " را با هم در یک سال ارائه داد.

سال ۱۳۷۹ برای این خواننده موسیقی پاپ، سالی سرشار از آرامش و کسب تجربه بود و یک حادثه زیبا در رویاهای او، لحظه ها را برایش سرشار کرده بود تا اینکه در سال ۱۳۸۰ کاست عاشقم من را که با گیتار اجرا شد روانه بازار کرد که از استقبال بی نظیری برخوردار شد البته این کاست پیش از ویرایش، روانه بازار شد که این موضوع جای بحثی طولانی را به جای گذاشت.

آن حادثه زیبا و رویایی که بیش از این از آن سخن به میان آمد، نگاه تازه او به عشق و عاشق شدن و دیدن زشتی ها با نگاهی دیگر بود.

صادقی مدت ۸ سال پیراهن مشکی بر تن داشت و همه مردم او را مشکی پوش می شناختند تا اینکه در سال ۱۳۸۱ کاست حکایت مشکی پوش را به مردمی تقدیم کرد که سالها او را به اوج سوق می دادند.

حکایت مشکی پوش در واقع آغازی است که برای حرکتی از نوع مشکی پوش برای دنیایی زیبا که مشکی هم در آن زیبایی جای خاصی دارد.

رضا صادقی با همسفر آهنین خود به نام عصا به سوی دنیای سبز فردا به پیش می رود شاید خود او هم می‌داند که مانده تا برف زمین آب شود اما او با گرمایی که از جنوب ایران به ارثبرده، این برف ها را آب می کند.

این خواننده محبوب نسل جوان کشورمان، در سال ۱۳۸۲ با فکری نو آلبومی فوق العاده را طراحی کرد و در سال ۱۳۸۳ آلبوم خود را به مخاطبانش هدیه داد که نام این اثر مشکی رنگ عشقه بود که با انتشار این آلبوم بسیاری از مردم صادقی را شناختند.

این خواننده پاپ در سال ۱۳۸۴ آلبوم پیراهن مشکی من را به هوادارانش تقدیم کرد.

سال ۱۳۸۵ سال درخشش دوباره رضا صادقی با آلبوم وایسا دنیا بود که از آن به بعد، تمام مردم ایران حداقل، قطعه دنیای رضا صادقی را گوش کرده بودند.

از سایر آثار منتشر شده رضا صادقی می‌توان به آلبوم های کما در سال ۱۳۸۲ پرچم مشکی در سال ۱۳۸۳ دلم برات میسوزه در سال ۱۳۸۴ آلبوم غیر رسمی چقدر سخته در سال ۱۳۸۸ یکی بود یکی نبود در سال ۱۳۸۸، ‌سلام آقا که دو قطعه در وصف امام حسین(ع) بود در سال ۱۳۸۸، هشت که شامل قطعه ای در وصف امام رضا(ع) در سال ۱۳۸۹ و دیگه مشکی نمی پوشم در سال ۱۳۹۰ اشاره کرد.

رضا صادقی در فروردین ماه سال ۱۳۹۱ و به گفته خودش به لطف پدر و مادر عزیزش، به جمع خوانندگان متاهل پیوست.

همچنین بهنام ابطحی، آهنگساز مطرح کشورمان موسیقی فیلم سینمایی پایان دوم به کارگردانی یعقوب غفاری را ساخته که رضا صادقی نیز ترانه های این اثر را می‌خواند.

آلبوم دیگه مشکی نمی پوشم قرار بود با نام های ۱۲۱ و یادگاری منتشر شود که به این عنوان تغییر پیدا کرد.

همچنین صادقی در فیلمی با نام " بی خداحافظی " نیز به ایفای نقش پرداخته که داستان این اثر در رابطه با زندگی این خواننده مشکی پوش است.
همچنین رضا صادقی با بابک جهانبخش، خواننده پراحساس ژانر موسیقی پاپ کشورمان نیز رابطه خوبی دارد که نمود این رابطه، در همکاری وی با جهانبخش در جدیدترین آلبوم این خواننده با عنوان من و بارون و در قطعه ای با همین عنوان محسوس است.