ملت ایران: علیرضا داودنژاد با مشاوره ی کیومرثپوراحمد، جدیدترین ساخته اش «کلاس هنرپیشگی» را آماده ی نمایش می کند.

کیومرثپوراحمد درباره ی همکاریش در فیلم جدید علیرضا داودنژاد گفت: فیلم تدوین شده است اما من به عنوان رفیقی که شاید بتوان اسم آن را مشاور گذاشت، قرار است در کنار علیرضا برای تدوین نهایی فیلم حضور داشته باشم.

همکاری دوباره پوراحمد و داودنژاد پس از «مصائب شیرین»

وی یادآور شد: زمانی که برای دیدن رضا داودنژاد به شیراز رفته بودم متوجه شدم که علیرضا یک فیلم جدید ساخته است. جای تاسف دارد که شرایط بگونه ای پیش رفته است که دو رفیق صمیمی آنقدر منزوی شده اند که از حال هم خبر ندارند و من نمی دانستم همکار و رفیق ام پس از فیلم «مرهم» یک فیلم دیگر هم ساخته است.

پوراحمد گفت: وقتی متوجه شدم که علیرضا یک فیلم جدید ساخته است، طبعا علاقه مند شدم فیلم را ببینم و سرانجام «کلاس هنرپیشگی» را دیدم. خیلی دوست دارم در این فیلم همراه باشم.

این کارگردان درباره ی فضای فیلم «کلاس هنرپیشگی» گفت: فیلم فضای اجتماعی، خانوادگی دارد و شاید اندکی شبیه «مصائب شیرین» باشد اما به قدری ساختار متفاوت و جذابی دارد که به نظرم نباید آن را در ژانر محدود کنیم و بگوییم مثلا در فلان ژانر قرار می گیرد.

پوراحمد همچنین گفت: فیلم به شدت رهاست و این رهایی همان چیزی است که ما به دانشجویان توصیه می کنیم که همه چیز را خیلی خوب یاد بگیرید اما موقع عمل فراموش کنید. این رهایی پشتش چهل سال تجربه، کار، اندوخته و دانش، جهان بینی و دست و پنج نرم کردن با شرایط سخت فیلم سازی وجود دارد.

وی همچنین مطرح کرد: فیلم «کلاس هنرپیشگی» به شدت از جنس سینماست و تاثیرگذار. شاید متفاوت با همه ی فیلم های دیگر سینمای ایران، بخصوص فیلم های کارنامه کاری داودنژاد باشد.

پوراحمد همچنین گفت: فیلم آدمی را با یک بار دیدن راضی نمی کند و دوست دارد بارها آن را ببیند.

این کارگردان در پایان مطرح کرد: من خوشحالم که فرصت مغتنمی برای من فراهم شده است که در کنار داودنژاد در این برهوت سینمای ایران باشم.

علیرضا داودنژاد هم که تدوین اولیه ی «کلاس هنرپیشگی» را به پایان برده است به ایسنا گفت: کیومرثپوراحمد فیلم «مصائب شیرین» را مونتاژ کرد و من از کار با او راضی بودم. وقتی مونتاژ اولیه این فیلم تمام شد، احتیاج داشتم با یک نفر که به شیوه کارم آشنا و علاقه مند است، مشاوره کنم و کسی برای من مناسب تر از پوراحمد نبود.

وی ادامه داد: این روزها با هم مشغول روتوش فیلم هستیم و خوشحالم که دست او را به این فیلم آلوده کردم.

داودنژاد درباره ی زمان اکران فیلم «کلاس هنرپیشگی» گفت: پس از آماده سازی نهایی، فیلم را برای پروانه نمایش ارایه می کنم، در صورتیکه بتواند از تبلیغات و اکران خوبی برخوردار بشود، فیلم را به روی پرده می برم.

خبرگزاری ایسنا