از دو هفته قبل خبر اجرای ویژه بنیامین برای بزرگداشت مدیر سابق سایت هوادارانش «علی رحیمی کناری» در رسانه ها منتشر شد تا لحظه شماری برای این کنسرت ویژه هر لحظه بیشتر شود. «به یاد یک مسافر» عنوانی بود که بنیامین برای این برنامه در نظر گرفته بود و پنجشنبه شب برنامه اش را روی صحنه برد تا شب باشکوه هواداران این خواننده در سالن همایش های برج میلاد برگزار شود.

شبی که برخلاف همیشه و برخلاف اکثر برنامه های شرکت ترانه شرقی، کنسرت با بیش از نیم ساعت تاخیر روی صحنه رفت و البته با اجرایی متفاوت این تاخیر را از دل همه حضار درآورد.

معمولا در برنامه هایی که بنیامین در آن حضور دارد، باید منتظر اتفاق های جالب و غافلگیری باشیم. در این برنامه هم از همان opening اول کنسرت مشخص بود که شاهد ماجراهای زیادی در طول برنامه خواهیم بود. نوازنده ها با شیوه خاصی و پس از نقش بستن اسمشان روی مانیتور، پشت سازشان قرار می گرفتند و شروع به نواختن می کردند. علیرضا میرآقا اولین کسی بود که روی صحنه آمد و علی منصوری هم آخرین.

قطعه جدید

بنیامین شب قبل از این کنسرت دو قطعه جدید را در اینترنت منتشر کرد. یکی از همین قطعات به عنوان اولین قطعه برنامه انتخاب شده بود که با استقبال حاضران در سالن هم توام شد. بنیامین به احترام مدیر سایت هواداران مشکی پوشیده بود و تا آخر برنامه هم لباسش را عوض نکرد.

«علی» همینجاست

بنیامین در ابتدای صحبت هایش در مورد علی رحیمی کناری گفت: «امروز همه ما به احترام یک فرشته اینجا جمع شده ایم. کسی که هنوز هم نمی توانم نبودنش را باور کنم و او در در بین شما می بینم و حس می کنم که هنوز همین جاست. علی همیشه نزدیک کنسرت ها با قدرت برای برنامه ما تبلیغ می کرد و همین باعثشد این بار و در نبودش دلتنگی بدی سراغ من بیاید ولی برای اینکه نشان دهیم به یادش هستیم امشب را باید با تمام انرژی به پایان برسانیم تا او هم از این برنامه لذت ببرد.»

قطعات پرطرفدار

بنینامین قطعاتش را یکی پس از دیگری اجرا می کرد. قطعاتی چون: تو، یه عاشق، دنیا دیگه مثل تو نداره و … قطعاتی بود که عمدتا با همخوانی سالن همراه می شد و مشخصا «شو» و تسلط بالای بنیامین روی سن همه را به شوق آورده بود تا همخوانی ها به شدت پرشور و پرانرژی باشد.

۱۸۱مین اجرا

در اواسط برنامه محسن رجب پور روی صحنه آمد و صحبت های جالبی را به زبان آورد: «امروز ۱۸۱مین کنسرت من در طول فعالیت هنری ام است. این سالن برای من تداعی کننده خاطرات زیادی از اولین سال های موسیقی پاپ بعد از انقلاب است. سال هایی که موسیقی آرام آرام رو می آمد و ما اجراهای فراوانی را در این سالن داشتیم.»

رجب پور در ادامه صحبت هایش یکی از مهمانان حاضر در سالن را به حاضران معرفی کرد تا مردم از حضورش در این برنامه مطلع شوند. علی ضیاء مجری نام آشنای این روزهای تلویزیون از چهره هایی بود که در سالن بود و در ردیف سوم به تماشای برنامه نشسته بود.

غافلگیری بزرگ

بنیامین هنگام اجرای یکی از قطعاتش، یک باره جلوی سن آمد و از حمید عسکری خواست که در اجرای قطعه «الهه ناز» با او همخوانی کند. عسکری هم که همراه با همسرش در ردیف اول سالن نشسته بود، ابتدا شوکه شد و چند لحظه ای مات و مبهوت به بنیامین نگاه کرد ولی پس از شنیدن شور و شوق حاضران در سالن روی سن رفت و این قطعه در میان استقبال شدید دوستداران موسیقی از سوی این دو خواننده اجرا شد تا لحظات بکری را در سالن اجرای برنامه شاهد باشیم.

پیش از این نیز بنیامین با محسن یگانه روی سن حاضر شده بود و با این خواننده قطعه «سکوت» را همخوانی کرده بود. عسکری بعد از این همخوانی در صحبت هایی کوتاه رو به حاضران در سالن گفت: «امروز به من ثابت شد که بنیامین استعداد زیادی در سورپرایز کردن در کنسرت هایش دارد.»

منبع: تماشا