این نمایشگاه شامل ۲۶ اثر از این هنرمند می باشد که همه آنها در ۴ سال اخیر خلق شده اند.

این آثار الهام گرفته از طبیعت، آمیخته با احساس و ویژگی های نگاه منحصر به فرد محسنی کرمانشاهی است و آنها را می توان در ۳ دسته کلی تقسیم بندی کرد: طبیعت، نگاه به اشیاء و زیورآلات، نگاه انتزاعی به غیر از بیان تصویر.

همه آنهایی که اندک آشنایی با کارهای رها محسنی داشته باشند، به خوبی می دانند که طبیعت جایگاه ویژه ای در آثارش دارد.

او می گوید: از این رو طبیعت را به عنوان موضوع اصلی آثار خود برگزیده ام که بر این باورم انسان به عنوان جزیی از طبیعت و طبیعت به عنوان کلیتی تجزیه ناپذیر(به چیزی غیر از خود)، مصدر و منشاء تصورات و تخیلات هنرمند است و اساسا آدمی خارج از محدوده طبیعت نمی تواند بیندیشد و بیافریند؛ حتی آنگاه که علیه طبیعت برآشوبد.

محسنی کرمانشاهی در ادامه افزود: «اگرچه موضوع اصلی کار من طبیعت است اما مانع از آن نشده که به هنر مدرن نپردازم و البته این ناشی از تلقی من نسبت به انتزاع است که آن را جدا از طبیعت نمی دانم.

باید دانست ساختار ذهنی ما ریشه در واقع گرایی دارد؛ اگر چه ذهن ما خلاقیت آن را دارد که واقعیت را به گونه ای دیگر بازنمایاند اما این به معنای آن نیست که موجودیت مستقلی برای آن قایل شویم.

ریشه و زیربنای ذهن از دنیای خارج شکل می گیرد. ذهن فقط می تواند واقعیت را تغییر دهد؛ نه اینکه ماهیتا چیزی به آن بیفزاید که خارج از طبیعت وجود داشته باشد…».

این نوع برداشت و نگاه ترکیبی محسنی کرمانشاهی(واقعیت - انتزاع)، منجر به خلق آثاری شده که متفاوت به نظر بیایند.

نمایشگاه نقاشی های محسنی کرمانشاهی از روز جمعه ۱۵ آذر ماه افتتاح می شود و تا ۲۵ آذر ادامه دارد.

علاقمندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه به جز سه شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی(مهناز)، کوچه مهماندوست، شماره ۸ مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۸۸۵۰۴۲۲۶ تماس بگیرند.