به گزارش ملت ایران اولین جشنواره موسیقی در تاریخ یوتیوب در نیویورک برگزار شده است. این مراسم با اجرای جیسون شوارتزمن، بازیگر سرشناس هالیوود و رگی وات، موزیسین معروف، تبدیل به مراسمی جذاب شد.

از جمله هنرمندانی که در این رویداد موسیقیایی شرکت کردند، می توان از لیدی گاگا، Eminem و M. I. A نام برد. این هنرمندان به طور زنده به اجرای کارهایشان پرداختند. کارگردانی این مراسم توسط ایده پرداز اصلی آن، یعنی اسپایک جونز انجام می شود.

در میان این هنرمندان Eminem جایزه هنرمند سال را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که آهنگ " من میدونم توی دردسر بودی " کاری از تیلور سویفت، توانسته است جایزه پدیده یوتیوب را از آن خود کند.

یوتیوب خود به عنوان یک سایت به اشتراک گذاری ویدیو، این مراسم را به صورت آنلاین پخش کرده است. نامزد های این مراسم با درنظر گرفتن تعداد نمایش، لایک و کامنت و اشتراک گذاری آثارشان در سایت یوتیوب، انتخاب شده اند.

اولین خواننده این مراسم گرتا گرویگ بود. لیدی گاگا با ظاهر عجیب خود دومین خواننده ای بود که به هنرنمایی پرداخت. او برای اولین بار آهنگ جدید dope را در این مراسم اجرا کرد.

جایزه ویدیوی پرطرفدار سال به آهنگ " I GOT A BOY " کاری از گروه دختران K Pop از کره جنوبی تعلق گرفت. این در حالی بود که DeStorm Power جایزه نوآوری سال را از آن خود کرد. این کاربر، بالغ بر ۲۵۰ ویدیو در سایت یوتیوب منتشر کرده که مجموعا ۲۰۰ میلیون بار مورد بازدید قرار گرفته است.

مراسم افتتاحیه جوایز یوتیوب نشان دهنده روند رو به رشد تمایل مردم به اینترنت، به جای تلویزیون و رادیو برای تماشای موزیک و ویدیوست.

در یک پژوهش که در ماه آگوست سال گذشته انجام شده بود، ۶۴ درصد نوجوانان آمریکایی گفته بودند که از یوتیوب برای گوش دادن به موسیقی استفاده می کنند.