به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، مجید مجیدی در کنار سوزان ساراندون بازیگر مشهور آمریکایی از جمله مهمانان خارجی چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم هند خواهند بود. منش تواری وزیر اطلاعات و رسانه های هند دیروز جمعه با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت " دون سانجانی " فیلم افتتاحیه این جشنواره خواهد بود.

تواری افزود مجید مجیدی و سوزان ساراندون از اعضای گروه داوری مهمان در این دوره جشنواره خواهند بود. تواری که برای فراهم آمدن مقدمات برگزاری جشنواره فیلم هند چند روز پیش به گوآ سفر کرده بود، گفت این جشنواره امسال نیز مثل سال های اخیر در این ایالت برگزار می شود. گوآ از سال ۲۰۰۴ هر سال میزبان این جشنواره بوده است.

این جشنواره سالانه، امسال به مدیریت شانکار موهان برگزار می شود. وی گفت این جشنواره امسال ۶۵۰ متقاضی شرکت داشت که از این میان ۲۱۶ فیلم از بیش از ۷۰ کشور برای نمایش در این جشنواره ۱۰ روزه انتخاب شده اند. به گفته وی نقطه عطف جشنواره امسال ارایه فرهنگ شمال شرقی هند از طریق فیلم های منتخب در بخش پانوراما است.

او افزود امسال در کنار گرامیداشت ورزش کریکت، شخصیت های مشهور سینمای هند از جمله رخا و آشا بوشل در این جشنواره شرکت خواهند کرد. جشنواره بین المللی هند نزدیک به چهار هزار نماینده دارد که کار انتخاب و معرفی فیلم ها را انجام می دهند. چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم هند از ۲۰ نوامبر(۲۹ آبان) شروع به کار می کند و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.