ملت ایران: از روز چهارشنبه فیلم «به خاطر پونه» به کارگردانی هاتف علیمردانی روی پرده رفته است. این فیلم مورد قبول گروه قبلی وزارت ارشاد نبود و به همین خاطر تنها با موافقت اصولی توانست در بخش خارج از مسابقه جشنواره فیلم فجر نمایش داده شود اما در همان بخش هم به شدت مورد توجه منتقدان و اهالی رسانه قرار گرفت. «به خاطر پونه» فیلمی است که با هزینه شخصی ساخته شده و به سینمای مستقل تعلق دارد و به همین خاطر باید سینمادوستان را به دیدن این فیلم و حمایت ازت آن دعوت کرد.

علیمردانی کارگردان این فیلم درباره اینکه چرا از دولت و نهادهای دولتی برای ساخت این فیلم کمکی دریافت نکرده و وامی نگرفته به «تماشا» می گوید: «من بلد نیستم با پول دولت فیلم بسازم و تا حالا هم از دولت پول نگرفته ام. اصلا نمی دانم این پول دولتی را باید از چه طریقی به دست آورد و راه های گرفتن این وام ها چطور است؟ البته اینهات رانت می خواهد که من ندارم و خودم را هیچ وقت درگیر ارتباطات این شکلی هم نمی کنم.»

از او می پرسیم که هزینه ساخت این فیلم چقدر است و فکر می کند مورد استقبال قرار بگیرد یا نه؟ می گوید: «هزینه تولیداین فیلم تقریبا ۴۰۰ میلیون شده و نمی دانم که برمی گردد یا نه. من اصلا نمی توانم مردم کشورم را پیش بینی کنم چون به شدت آدم های غیرقابل پیش بینی هستند. اصولا در سینمای ایران نمی توان از قبل پیش بینی کرد که فیلمی می فروشد یا نه اما به هر حال ما تمام تلاشمان را کردیم کهفیلمی بسازیم که مردم از دیدن آن راضی باشند و امیدوارم این اتفاق بیفتد.»

علیمردانی ویژگی اصلی این فیلم را بازی های آن می داند: «خب اصلی ترین ویژگی «به خاطر پونه» بازی هنرمندانه فرهاد اصلانی است که از سطح سینمای ایران بالاتر است و همینطور هانیه توسلی که هنرمندانه در این فیلم ایفای نقش کرد.»

گویا مشکلات و سختی های کار در بخش مستقل برای این کارگردان جوان و آینده دار درس عبرت نشده و در حال حاضر مشغول ساخت فیلم بعدی اش با هزینه ای کاملا شخصی است. او به «تماشا» می گوید: «فیلم بعدی ام را هم دارم در بخش مستقل می سازم و «مردن به وقت شهریور» نام دارد که همین الان که دارم با شما صحبت می کنم مشغول ضبط هستیم.»

در پایان بد نیست بدانید که فیلم «به خاطر پونه» در مورد مرد شکاکی است که واقعیات زندگی را قبول نمی کند و فقط ساخته و پرداخته ذهن خویش را می پذیرد. با اینکه زن تلاش بسیاری می کند که شک همسر خویش را برطرف کند، شک شوهرش بیشتر می شود. فرهاد اصلانی و هانیه توسلی هم از بازیگران اصلی آن هستند.

روزنامه تماشا