ملت ایران: سام درخشانی درباره‌ی وضعیت کنونی تلویزیون گفت: ‌ اساسا فکر می‌کنم یکی دو سال است تلویزیون هم به لحاظ مالی در مضیقه است و هم اتفاقاتی روی داده که کمتر شاهد حضور چهره‌های سریال‌ساز مطرح در تلویزیون باشیم.

این بازیگر با اشاره به وضعیت نامساعد تلویزیون، گفت: نمی‌دانم دلیل اینکه کمتر شاهد حضور چهره‌های طنزساز می‌شویم چیست، اما این را می‌دانم که واقعا جای مهران مدیری و رضا عطاران در زمینه طنزسازی در تلویزیون همیشه خالی است.

او ادامه داد: این طنزسازان جزو کارگردانان بسیار خوب تلویزیون هستند، اما نمی‌دانم چرا حضورشان اینقدر کمرنگ شده است؟ این در حالی است که زمانی سیاست تلویزیون این بود که طنز کار کنیم تا روحیه‌ی اجتماعی مردم بالا برود. در این شرایط همه آمدند و کار کردند ولی اخیرا مشکلاتی پیش آمد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر در زمینه‌ی متن‌های طنز مشکل داریم، گفت: به دلیل اینکه باید حواسمان به این باشد که چه بگوییم و چه نگوییم. این مساله همین حالا نیز نویسنده‌های ما را آزرده کرده است و فضا یک مقدار بسته است و منجر به این شده است که همه ما سر صحنه خود به خود دچار خودسانسوری شویم و سعی کنیم چیزی نگوییم که دچار مشکل شویم.

سام درخشانی در پایان با بیان اینکه تلویزیون نیاز به فضای بازتری دارد، گفت: فضای باز زمانی ایجاد می‌شود که مخاطبان واقعی را به تلویزیون برگردانند. از طرفی کسانی که به سمت سریال‌های نمایش خانگی و یا ماهواره رفته‌اند دوباره به سمت تلویزیون خودمان برگردند.