فیلم‌ سینمایی «مثل یک عاشقی» به کارگردانی عباس کیارستمی یک شنبه ۲۰ می فردا ۳۱ اردیبهشت ماه برای خبرنگاران در جشنواره‌ی فیلم کن به نمایش در می‌آید.

به گزارش ایسنا این فیلم در ساعت ۱۹ و ۳۰ در سالن «دبوسی» به روی پرده می رود و در ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه نیز در سالن «بازین» تکرار می‌شود.

نشست رسانه‌ای جدیدترین ساخته‌ی کیارستمی نیز ساعت ۱۴ و ۳۰ روز دوشنبه ۲۱ می اول خرداد ماه برگزار خواهد شد.

مدت زمان آخرین ساخته عباس کیارستمی یک ساعت و ۴۹ دقیقه است.

عباس کیارستمی کارگردان سینمای ایران امسال در جشنواره‌ی کن ۲۰۱۲ با فیلم «مثل یک عاشق» برای دریافت جایزه‌ی نخل طلا رقابت می‌کند.

امسال ۱۷۰۰ فیلم از کشورهای مختلف برای حضور در این فستیوال معتبر بین‌المللی متقاضی حضور بوده‌اند و فیلم «مثل یک عاشق» آخرین ساخته‌ی «عباس کیارستمی» در بخش مسابقه این جشنواره حضور دارد و با سینماگرانی مانند «کن لوچ»، «میشل هانکه» و «جف نیکولز» رقابت می‌کند.

تهیه‌کننده‌ی فیلم «مثل یک عاشق» فرانسوی است و کیارستمی فقط به‌عنوان یک سینماگر ایرانی در کن حضور خواهند داشت و نماینده‌ی سینمای ایران محسوب نمی‌شود.

تا کنون عباس کیارستمی و فیلم‌هایش حضورهای متفاوتی در جشنواره‌ی کن داشته‌اند که مهم‌ترین حضور به سال ۱۹۹۷ برمی‌گردد که عباس کیارستمی نخل طلای بهترین فیلم جشنواره‌ی کن را برای «طعم گیلاس» گرفت. او امسال هم در سال ۲۰۱۲ با فیلم «مثل یک عاشقی» دهمین حضورش را در کن پشت سر می گذارد.

نگاهی به حضور سال‌های گذشته‌ی عباس کیارستمی در جشنواره‌ی کن نشان می‌دهد که او با فیلم «زندگی و دیگر هیچ» در بخش نوعی نگاه دو جایزه معتبر «جایزه روسلینی» و جایزه‌ی «بهترین فیلم بخش نوعی نگاه» را دریافت کرده است.

عباس کیارستمی در سال ۱۹۹۳ بر مسند داوری جشنواره‌ی کن نشست و سال بعد، فیلم «زیر درختان زیتون» را در بخش مسابقه‌ی کن به نمایش گذاشت.

در سال ۲۰۰۱ فیلم «ای بی سی آفریقا» در بخش خارج از مسابقه حضور داشت و در سال ۲۰۰۲، فیلم «ده» کیارستمی در بخش مسابقه به نمایش درآمد. سال بعد نیز این هنرمند سرشناس ایرانی داوری بخش فیلم‌های کوتاه و سینه فوندانسیون را برعهده داشت و سال ۲۰۰۴ فیلم «پنج» را به کن ارائه کرد.

ریاست هیأت داوری جایزه‌ی دوربین طلایی و نمایش فیلم سه دقیقه‌یی «گریه‌ها» در سال ۲۰۰۷ در یک مجموعه‌ی فیلم به مناسبت شصتمین دوره‌ی جشنواره‌ی کن از جمله‌ حضورهای پررنگ عباس کیارستمی در جشنواره‌ی فیلم کن بوده است.

سال ۲۰۱۰ «رونوشت برابر اصل» اولین اثر کیارستمی که در خارج از ایران ساخته شده است، در بخش رسمی کن به‌نمایش درآمد.

«مثل یک عاشقی»(به انگلیسی: Like Someone in Love) یک فیلم ژاپنی - فرانسوی محصول سال ۲۰۱۲ به کارگردانی عباس کیارستمی است و رین تاکاناشی و تاداشی اوکونو و ریو کاسه بازیگران اصلی آن هستند.