در این برنامه که با حضور بهزاد فراهانی، رسول اولیازاده، خسرو احمدی، سیامک زمردی مطلق، جواد اعرابی، رضا حداد و تعداد زیادی ار عکاسان شناخته شده تئاتر و علاقمندان در عصر روز جمعه ۱۵ اردیبهشت ماه، در تالار خانه تئاترتوسط انجمن عکاسان خانه تئاتر برگزار شد.
در ابتدای جلسه بهزاد فراهانی، عضو هیات مدیره خانه تئاتر و رئیس انجمن بازیگران تئاتر ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این نشست، حمایت خانه تئاتر و همچنین سایر انجمن‌های قدیمی‌تر از این انجمن را یادآور شد.

وی بر این موضوع تاکید داشت که انجمن‌های بزرگ‌تر باید با حمایت از انجمن‌های تازه تشکیل شده به ارتقا و انسجام بیشتر آنها کمک کنند و انجمن‌های تازه تاسیس هیچ‌گونه ناامیدی و یاس به دل راه ندهند و بدانند که خانه تئاتر از آنها حمایت می‌کنند.
فراهانی ادامه داد: که با دیدن عکس نمایش‌های قدیمی احساس خوشحالی می‌کنم و تنها دارایی من از نمایش‌هایی که در ۵۰ سال گذشته بازی کردم، همین عکس‌های تئاتری هستند.
در ادامه نشست ابراهیم حسینی، رئیس انجمن عکاسان خانه تئاتر، ضمن تشریح عملکرد انجمن عکاسان تئاتر در گرامیداشت روز جهانی تئاتر، خواستار حمایت صنفی خانه تئاتر از انجمن شد و نسبت به نبودن نام عکاس در قرار دادهای مالی نمایش‌های روی صحنه اظهار ناخوشایندی کرد.

انجمن عکاسان تئاتر که طی هفته جهانی تئاتر، سه نشست آموزشی با حضور اساتیدی همچون ابراهیم حقیقی، امیر عابدی و سیامک احصایی برگزار کرده بود، ضمن پخش کلیپ کوتاهی از این نشست‌ها، از این اساتید تقدیر کرد.
اجرای قطعه نمایش کوتاه، نوشته بهزاد فراهانی و کارگردانی سیاوش چراغی پور با موضوعیت مشکلات عکاسان و اجرای موسیقی زنده و پخش کلیپ تصویری و فتو کلیپ از دیگر برنامه‌های این نشست بود.
در ادامه برنامه، از افرادی که طی این سال‌ها از انجمن عکاسان تئاتر، حمایت کرده بودند تقدیر شد. رسول اولیازاده رئیس خانه عکاسان، رضا حداد کارگردان تئاتر و فروغ میرطهماسب مدیر اجرایی نخستین اکسپوی عکس تئاتر، روشن نورزوی مدیر سایت عکس آنلاین، مریم رضازاده خبرنگار خبرگزاری ایسنا افرادی بودند که از آنها تجلیل به عمل آمد.
و در بخش پایانی مراسم نشان ویژه انجمن عکاسان تئاتر، به دلیل حمایت‌های صنفی و تلاش‌های پیگیرانه برای احقاق حقوق عکاسان تئاتر و ارتقا حق تالیف عکاسان در مسابقات عکاس تئاتر، در طی سالیان گذشته، به «رضا معطریان» تعلق گرفت.
رضا معطریان که از عکاسان با سابقه تئاتر محسوب می‌شود ضمن تشکر از انجمن عکاسان خانه تئاتر، اظهار داشت من کار خاصی نکردم و رفتار صنفی وظیفه هر عکاسی است.
درآخر برنامه شرکت کنندگان در مراسم، از نمایشگاه عکس تئاتر انجمن در هفته جهانی تئاتر دیدن کردند.

منبع: ایران تآتر