امیر آتشانی: نمایش شاد و موزیکال " الاغ بی دم " با استفاده از شیوه ها و تکنیک های نمایش های سنتی چون تخت حوضی، میدانی و معرکه گیری از ۲۵ فروردین ماه به مدت ۳۰ شب در تالار هنر به اجرا در می آید.
وی اظهار کرد: این اثر نمایشی به شکل المانی و با بهره گیری از نشانه هایی از حیوانات اجرا می شود. همچنین با توجه به جنبه های آموزشی که این اثر داراست، در تقویت این حوزه بر دیالوگ تکیه نکرده ام، بلکه تاکید بر این بخش را به لحاظ بدنی و بیان بازیگران در موقعیت های مختلف نمایش گنجانده ام و در بخش هایی از نمایش از ویدیو پروجکشن نیز بهره گرفته ام.
نویسنده و کارگردان نمایش " الاغ بی دم " در خصوص موسیقی این نمایش تشریح کرد: در موسیقی این اثر از موسیقی های نام آشنای شاد استفاده شده که این آهنگ ها در قالب لوح فشرده برای هدیه به تماشاگران آماده شده و در هر اجرا به صورت قرعه کشی به ۱۵ تن از تماشاگران اهدا می شود.
داستان نمایش درباره الاغی است که در یک دهکده در کنار دیگر حیوانات زندگی می‌کند. این الاغ از بچگی دم ندارد و این امر برایش تبدیل به یک معضل شده است.
علی یداللهی، آتیه جاوید، سید بابا حیدری، رضا سعادتی، ‌ مهسا هراتی، عسل آتشانی از جمله بازیگران این اثر هستند. همچنین عبدا… آتشانی آهنگسازی و زهرا یعقوبی طراحی صحنه و لباس این نمایش را برعهده دارند.

منبع: ایران تآتر