میچ وینهاوس به طرفداران دخترش گفت که از طریق یک پدیده ذهنی و روحی با دخترش صحبت می کند.

میچ ادعاکرد که روز سه شنبه با دخترش امی که سال گذشته از دنیا رفت، ارتباط برقرار کرده است و گفت: " او از همه کارهایی که ما انجام می دهیم حمایت و پشتیبانی می کند. او به آسمان رفته و در بهشت است و از همانجا عصای جادویی خود را برای ما تکان می دهد. "

او در حالیکه در یک مراسم در نیویورک شرکت کرده بود، این سخنان رابه زبان آورد. این مراسم برای راه اندازی نسخه آمریکای بنیاد خیریه امی وینهاوس برگزار شده بود و جنیس، مادر وینهاوس و برادر کوچکتر او، الکس نیز در این مراسم حضور داشتند.

آنها درباشگاه " جو " یک کنفرانس خبری برگزار کردند. اولین اجرای امی در آمریکا در تاریخ ۱۶ ژانویه سال ۲۰۰۷ در همین باشگاه برگزار شد.

اولین بنیاد خیریه امی وینهاوس در سال گذشته در انگلستان تاسیس شد و بنا به گفته مسئولانش، این بنیاد تا به امروز حدود ۷۵۳/۴۲۶ دلار به خیریه های مختلف کمک کرده است.

در طول این کنفرانس خبری، یک فیلم کوتاه از موفقیتها و دست آوردهای بنیاد خیریه امی در انگلستان نمایش داده شد و خانواده امی درباره علاقه دخترشان برای کمک به بچه ها صحبت کردند.

به علاوه آقای وینهاوس همراه یک گروه جاز چهار آهنگ اجرا کرد ودر طول اجرای این آهنگها تصویر دخترش که روی صفحه موبایلش بود را بوسید.

او یک کتاب هم درباره ارتباط خود با دخترش که در تاریخ ۲۳ ژوئیه سال گذشته بر اثر مسمومیت با الکل درگذشت، منتشر خواهد کرد. این کتاب، " دخترم، امی " نام دارد ودر تاریخ ۲۶ ژوئن سال جاری منتشر خواهد شد. بنا به گفته میچ وینهاوس، همه سود حاصل از این کتاب به بنیاد امی اهدا خواهد شد.

منبع: سایت آفتاب