ملت ایران: ممکن است برخی از این گوشی ها به علت پشتیبانی ضعیف نرم افزاری در ایران چندان مناسب برای انتخاب نباشند.

بر اساس گزارش ها در جایگاه اول HTC ONE قرار گرفته است که طراحی زیبا، دوربینی مناسب و سخت افزاری قدرتمند دارد. همچنین صدای این گوشی از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

مقام دوم متعلق به IPhone۵ است که جدیدترین محصول شرکت اپل است؛ نرم افزاری خاص و امکانات جانبی این گوشی یکی از دلایل اختصاص دادن جایگاه دوم به آن است.

اما در رتبه سوم این رده بندی گلکسی اس ۴ شرکت سامسونگ به چشم می خورد؛ کیفیت بالای صفحه نمایش و سخت افزار بسیار قدرتمند از ویژگی های بارز این محصول شرکت سامسونگ است.

سایت PCworld مقام چهارم را به سامسونگ گلکسی نوت ll اختصاص داده است. این گوشی که صفحه نمایش آن بسیار بزرگ است مجهز به یک قلم با تکنولوژی بالا است که کار کاربر راحت تر می کند.

رتبه پنجم متعلق به به Motorola Droid Razer HP است که اگرچه در ایران پشتیبانی چندان جالبی ندارد اما در دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد؛ طراحی این گوشی از نقاط مثبت آن به شمار می رود.

در جایگاه ششم HTC Droid DNA قرار گرفته است که هم صفحه نمایش با کیفیتی دارد و هم پردازنده ی چهار هسته یی آن از قدرت مطلوبی برخوردار است؛ البته نباید عمر کم باطری این گوشی را فراموش کنیم.

مقام هفتم به Nokia Lumia۲۲ اختصاص داده شده که اگرچه سیستم عامل آن ویندوزی است که در ایران پشتیبانی نمی شود اما طراحی آن زیبا است و مجهز به ویندوز فون ۸ است.

رتبه هشتم متعلق به گوشی هوشمند گوگل است که ساخت شرکت LG است؛ پردازنده قدرتمند دارد و ورژن نرم افزاری آن هم آخرین ورژن آندروید است.

در جایگاه نهم یکی دیگر از مدل های شرکت HTC یعنی Windows Phone ۸X به چشم می خورد که مجهز به ویندوز هشت موبایل است.

اما در آخر لیست بهترین ها گلکسی اس ۳ قرار گرفته که اگر چه از بعضی مدل ها پیرتر است اما امکانات جانبی و سخت افزاری مناسبی دارد و هنوز هم قلب بسیاری را ربوده است.