به گزارش سرویس فناوری ملت ایران فیسبوک به وجود باگ امنیتی که منجر به افشای اطلاعات خصوصی کاربران شده اعتراف کرده است. در پی این نقص امنیتی، اطلاعات تماس حدود ۶ میلیون نفر از کاربران فیسبوک، اعم از آدرس ایمیل و شماره تلفن آنها، در دسترس عموم قرار گرفته است.

فیسبوک تایید کرده است که اطلاعات این ۶ میلیون نفر به طور تصادفی توسط کابرانی که قصد دانلود تاریخچه اکانت خود بر روی حافظه ی کامپیوتر بودند، در دسترس قرار گرفته است.

در حال حاضر فیسبوک حدود یک میلیارد کاربر دارد و عدد شش میلیون در مقایسه با آن شاید چندان به چشم نیاید اما کوچکترین نقص امنیتی کافیست تا مردم از سایتی مانند فیسبوک گریزان شوند.

فیسبوک در صفحه امنیتی خود نوشته است که این باگ به برخی از افرادی که در حال دانلود اطلاعات شخصی بر روی کامپیوتر خود بودند اجازه می داد تا به اطلاعات تماس شخصی، مانند شماره تلفن و آدرس ایمیل دوستانشان و یا هر افرادی که به نوعی با آنها ارتباط دارند، دسترسی داشته باشند. گفتنی است این اطلاعات در حالی قابل دستیابی بوده است که از سوی کاربر به عنوان اطلاعات تماس کاملا شخصی تعریف شده و قاعدتا نمی بایست حتا در معرض دید دوستان آن کاربر قرار بگیرد.

فیسبوک گفته این باگ امنیتی را ظرف یک روز بر طرف کرده و هیچ نگرانی در باره آن وجود ندارد. همچنین فیسبوک ادعا کرده که هیچ مدرکی دال بر سوء استفاده از اطلاعات افشا شده، یافت نشده است.

گفتنی است این باگ توسط تیم امنیتی فیسبوک کشف نشده و کار گروهی از هکر های کلاه سفید بوده است.