آی مک جدید اپل یکی از زیباترین و جذاب ترین رایانه های همه در یکی(All - in - One) در بازار محسوب می شود که به نمایشگری با کیفیت فوق بالا مجهز شده است. آی مک با نمایشگر رتینا که وضوح تصویر۵Kرا ارائه می کند، در کنار بهبودهای سخت افزاری دیگر که شاهد بوده به یکی از قدرتمندترین دسکتاپ های اپل مبدل شده است. در ادامه این مطلب برخی از برترین ویژگی های این محصول جدید اپل را معرفی می کنیم.

نمایشگر خیره کننده۵Kرتینا

آی مک جدید اپل وضوح۴Kرا نیز پشت سر گذاشته است. این رایانه به نمایشگر ۲۷ اینچی با وضوح جالب توجه۵۱۲۰×۲۸۸۰پیکسل مجهز شده که از شارپ ترین نمایشگرهای حال حاضر محسوب می شود. به لطف پنل اکسیدTFTو کنترلر زمان بندی سفارشی ساخت، کاربران دسکتاپ جدید اپل می توانند به نمایشگری روشن تر و زنده تر از هر زمان دیگری نگاه کنند. بنابر ادعای اپل، ازLEDهای کارآمدتری در آی مک جدید استفاده شده که به معنای شکل گیری نمایشگری شارپ تر و کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی نسبت به مدل های پیشین است.

افزایش قدرت

با کیفیت ترین آی مک اپل قدرتمندترین مدل تا به امروز نیز محسوب می شود که به پردازنده چهار هسته ای اینتلCore i۷با فرکانس پردازشی ۴ گیگاهرتز مجهز شده است. همچنین، این دسکتاپ از کارت گرافیکAMD Radeon R۹ M۲۹۵Xسود می برد.

فضای ذخیره سازی بیشتر و درگاه تاندربولت ۲

درایو فیوژن اپل که ترکیبی از یک دیسک سخت و یک درایوSSDاست با آی مک رتینا به صورت استاندارد عرضه می شود. در مدل پایه درایو فیوژن یک ترابایتی به همراه ۸ گیگابایت حافظه رم عرضه می شود که قابلیت ارتقا تا ۳ ترابایت درایو فیوژن و ۳۲ گیگابایت حافظه رم وجود دارد. همچنین، کاربر می تواند آی مک جدید با فضای ذخیره سازی فلش بر پایهPCIeتا یک ترابایت را انتخاب کند.

آی مک جدید برای نخستین بار به فناوری تاندربولت ۲ مجهز شده است که پهنای باند درگاه های تاندربولت معمولی را دو برابر کرده است(۲۰ گیگابایت در ثانیه نسبت به ۱۰ گیگابایت در ثانیه). از این رو دیگر برای اتصال مانیتورهای وضوح بالا و یا انتقال سریع ویدئوهای۴Kنگرانی نخواهید داشت. بی تردید، مشاهده ویدئوهای۴Kدر نمایشگر با کیفیت آی مک جدید تجربه لذت بخشی خواهد بود.

طراحی فوق العاده نازک

خوشبختانه، به کارگیری سخت افزار قوی تر و سریع تر در آی مک۵Kرتینا منجر به معرفی محصولی سنگین وزن و ضخیم نشده است. نمایشگر ۲۷ اینچی رتینا دارای طراحی تیغ مانند نسل های پیشین غیر رتینای خود است. نمایشگر این محصول تنها پنج میلیمتر ضخامت دارد.

سیستم عامل یوسمیت و اپلیکیشن ها

آی مک رتینا با نسخه جدید سیستم عامل اپل یعنیOS X Yosemiteروانه بازار می شود که رابط کاربری جدید و یکپارچگی هرچه بیشتر با دستگاه های مجهز به سیستم عاملiOSاز طریق ویژگیContinuityرا ارائه می کند. همانند آی مک های پیشین، کاربر مجموعه اپلیکیشن هایiWorkاپل و همچنینiMovieوGaragebandرا دریافت می کند.