حتی تصور پرچم دار آینده سری اسمارت فون های لومیا نیز جرئت خاص خود را می طلبد… یکی از طراحان آسیایی سعی کرده با کمک تصورات خود و شایعات منتشر شده طرح هایی از لومیا ۱۰۳۰ غول آینده نوکیا و مایکروسافت را در قالب طرح هایی کانسپتی به تصویر بکشد.

گفته شده که این اسمارت فون دارای دوربینی ۴۱ مگاپیکسلی در عقب و یک مدل ۲۰ مگاپیکسلی در جلو می باشد! دوربین عقب آن همچنین قابلیت ضبط ۴K و همچنین ویدیوهای با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه در رزولوشن ۱۰۸۰p را نیز دارا می باشد.


علاوه بر این موارد لومیا ۱۰۳۰ در مدل های ۳۲،۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی به بازار خواهد آمد، از اتصال USB ۳.۱ پشتیبانی می کند، چیپست اسنپ دراگون ۸۱۰ به عنوان قلب تپنده آن برگزیده شده، دارای باتری ۲۸۰۰ میلی آمپر ساعتی است و در نهایت با ۵ اینچ اندازه صفحه نمایش رزولوشنی فول اچ دی را نمایش می دهد. البته در مورد میزان رزولوشن صفحه نمایش بحثهای بسیاری درگرفته و شایعات پیشین حتی بر روی رزولوشن QHD آن نیز دست گذاشته بودند.


اما به هر صورت باید توجه داشت که تمامی این اخبار حاصل شایعات اینترنتی است.

از ظاهر رندرهای منتشر شده می توان حالت مستطیلی و فریم فلزی مشهور سری لومیا را تشخیص داد. دوربین آن همان طور که ملاحظه می کنید بسیار بزرگ است اما در مقایسه با مدل مشابه یعنی لومیا ۱۰۲۰ باریک تر و کوچک تر تصور شده است.